YEREL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 10:36   Güncelleme : 14-07-2021 10:36

Güreşler gece 2:30 da bitti

Temmuz ayının üçüncü festivali olan Derekapı Boğa Güreşleri festivali çok büyük heyecana sebep olurken gece 2:30 civarında güreşler son buldu. Gece 2:30 a kadar süren güreşlerde ise seyirciler sonuna kadar bekleyip izlemeye devam etmesi vatandaşların boğa güreşlerine olan hasretin bir kanıtı olarak gösterildi.

Güreşler gece 2:30 da bitti

Temmuz ayının ikinci haftasında yapılan üçüncü festival Derekapı Boğa Güreşleri Festivali’nde toplam 7 kategoride güreşler oldu. 10 ve 11 Temmuz da yapılan güreşlerde 4 kategorinin güreşleri 10 unda 3 kategorinin güreşleri ise 11 inde yapıldı. 10 Temmuz günü deste, ayak, küçük orta ve süper baş kategorilerinin güreşleri gerçekleşti. 11 Temmuz da ise Büyük orta, baş altı ve baş kategorilerinin güreşlerinin ardından Derekapı Boğa Güreşleri Festivali son buldu.

Derekapı boğa güreşlerinin 10 Temmuz günü gerçekleşen kategorilerin sonuçları ise şöyle; Deste kategorisi birincisi Ömer Faruk Yavuz’un boğası Kadırgalı oldu. Süper baş boyunda ise Vakkas Bayram’ın boğası Akif reis birinci oldu. Ayak kategorisinde final ise Emre Aksakal’ın boğası Aslan ile Akif Pehlivan’ın boğası Canat arasında olurken birincisi Emre Aksakal’ın boğası Aslan oldu. İkinci de Akif Pehlivan’ın boğası Canat oldu. 10 Temmuz gününün son güreşleri olan Küçük orta kategori güreşlerinin finalini ise Aksu Kardeşler’in boğası Alaca ile Yaşar Hikmet Arslan’ın boğası Cilo yaptı. Küçük orta kategorisinin birincisi ise Aksu Kardeşler’in boğası Alaca oldu. Yaşar Hikmet Arslan’ın boğası ise ikinci oldu.

Festivalin ikinci günü olan 11 Temmuz Pazar günü ise Büyük orta kategorisinde ise toplam 30 boğa güreşlere katılım sağladı. 30 boğa arasında finale çıkan boğalar ise Tam Yürek Kardeşler’in boğası Virüs adlı boğası ile Ahmet Şahin’in Osgar adlı boğası oldu. İzleyicilere çok güzel güreş izlettiren Virüs ile Osgar adlı boğalar seyircilerin alkışını aldı. Büyük orta birincisi ise Ahmet Şahin’in boğası Osgar oldu. Büyük orta kategorisi ise 11Temmuz günü saat 9 da başlayıp 16:00 da bitti. Başaltı boyunda ise yapılan güreşlerde finale çıkan boğalar Hikmet Arslan ve Yaşar Arslan’ın boğası Ertuğrul ile Emrullah Sağlam’ın boğası oldu. Baş altı kategorisinin birincisi ise Hikmet ve Yaşar Arslan’ın boğası Ertuğrul oldu. Baş boyunda ise 21 boğanın katılımı ile yapılan güreşlerde finale çıkan boğalar Ali Sucu’nun boğası Poyraz ile Caner Özdemiroğlu’nun boğası Mosso oldu. Baş boyunun birincisi ise Ali Sucu’nun boğası Poyraz oldu.

Derekapı Boğa Güreşlerinde toplam 117 boğa yer aldı. Deste kategorisinde 8, ayak kategorisinde 15, küçük orta kategorisinde ise 18 boğa güreşti. 11 Temmuz günü gerçekleşen boğa güreşlerinde ise büyük orta kategorisinde 30, baş altı kategorisinde 25, baş kategorisinde ise 21 boğa boğa severlerin 1.5 senedir özlemini çektiği boğa güreşleri özlemine son verdi.