YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 11:17   Güncelleme : 24-08-2021 11:17

GÜVENLİK JANDARMAYA EMANET

Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı bu yıl 40'ıncısı düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri güvenlik ekipleri sayesinde sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

GÜVENLİK JANDARMAYA EMANET

Artvin'in köklü geleneklerinden olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinin güvenliği her yıl olduğu gibi bu yıl da jandarma ekiplerine emanetti.

Geniş güvenlik önlemleri alan jandarma, festival alanına giriş ve çıkışlarda denetimi sıkı tuttu. Vatandaşları kimlik ve plaka bilgileriyle içeriye sokan ekipler festival alanında da sorun çıkmaması için fazla mesai yaptı. Denetimi ve tedbiri elden bırakmayan jandarma dron ile denetimi üst düzeye çıkardı.

Festivalde çocukların ilgi odağı ise canlı insan kayıp aramalarında kullanılan jandarma iz takip köpekleri, Alman çoban köpeği Mercek ve Belçika Malinois ırkı Bodin oldu.

İlk gün mesai yapan Mercek ikinci gün güvenliği Bodin'e emanet etti.

Herhangi bir kayıp olmaması için üstün çaba harcayan ekiplere teşekkür eden vatandaşlar, "kolluk güçlerine çok teşekkür ediyoruz. İki gündür bizlerin burada huzurlu ortamda eğlenmemize yardımcı oldular. Allah güvenlik kuvvetlerimizin yardımcısı olsun. Onlara güvenimiz her daim tamdır. Yağmur çamur dinlemeden zor şartlar altında çalıştılar, görevlerini en iyi şekilde tamamladılar.  Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Orman içerisinde kurulan çadırları yangın ihtimaline karşı sürekli denetlediler. Yangınlarda, sellerde, heyelanda, depremde her türlü afette yanımızda oldukları için de ayrıyeten teşekkür ediyoruz iyi ki varlar" dedi.

HATİCE DİLER