YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:14   Güncelleme : 22-12-2021 18:14

“Haber yapmak için gelmiştik haber olduk”

“Haber yapmak için gelmiştik haber olduk”

Artvin’de Salı günü etkisini göstermeye başlayan kar yağışı aralıklarla yağmaya devam etti. Okulların eğitime bir gün ara vermesiyle birlikte çocuklar sokaklarda karın tadını çıkardı. Çocukların eğlencesini haber yapmak için gittikleri bir mahalledeki çocukların kar eğlencesine ortak olan Artvin’de Haber Yazı İşleri Müdürü Dilan Şahinbaş ve Muhabir Ayşe Özder poşetle kayak yapmanın keyfini sürdü.

Şehir Merkez’inde etkisini gösteren kar yağışı muhabirlerimiz için de eğlenceye dönüştü. Haber yapmak için gittikleri sokak arasındaki çocukların eğlencesine ortak olan Dilan Şahinbaş, “karın tadını yine çocuklar çıkardı haberini yapmak için gelmiştim ama çocuklar sayesinde biz de karın tadını çıkardık” dedi.

İlk defa poşetle kayak yaptığını söyleyen Şahinbaş, “Kayak yapmaktan çok korkarım ama bugün çocukların eğlencesini görünce hatta poşet dahi kullanmadan kaydıklarını görünce bende cesaret ettim ve kaydım.  Hem iş arkadaşlarımla birlikte hem de çocuklarla birlikte eğlendik” diye konuştu.

Şahinbaş ayrıca, kendi çocukluğunda olduğu gibi çocukların sokakta oynadığını görünce mutlu olduğunu ifade ederek, “Gün geçtikçe insanların barınma sorunu arttığı için her yer betonlaşmaya başladı ve çocuklar eskiden olduğu gibi mahalle aralarına çıkıp rahat rahat oynayamaz hale geldi. Bugün mahalle arasında bir araya gelip oynayan çocukları görünce daha da mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Çocukluk döneminde arkadaşlarıyla tıpkı şimdiki gibi poşetlerle kaymayı çok sevdiğini söyleyen Muhabir Ayşe Özder, “Haber yapmak için gelmiştik haber olduk. Çocukların eğlencesine ortak olmamak mümkün değildi. İş stresinden uzaklaşıp eğlenmek hepimize iyi geldi. Çocukluk dönemimize gittik. Karı özlemiştik daha doğrusu doyasıya eğlenmeyi özlemiştik. Bu hayatta her şeyin en masumunu çocuklar yaşıyor. Her andan mutluluk çıkarmasını biliyorlar. Bugün hayata onların penceresinden baktık ve inanın birkaç dakika da olsa bu çok güzel bir histi. İnsanlık olarak hepimiz pandemi denilen zorlu bir süreçten geçtik geçiyoruz ruh sağlığımız için ara sıra da olsa çocuk eğlencelerine katılmak gerekirmiş bugün bunu bir kere daha anladım” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER