YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 17:39   Güncelleme : 28-12-2021 17:39

HACISALİHOĞLU: İMAMOĞLU İKTİDARIN AKLINI ALMIŞ!

HACISALİHOĞLU: İMAMOĞLU İKTİDARIN AKLINI ALMIŞ!


CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne açılan soruşturma kararıyla ilgili çok sert değerlendirmede bulundu.

"KİM TERÖRİST, KİM HAİN SEN BİLECEKSİN"

İçişleri Bakanlığı'nın, İBB'ye açtığı "terör örgütü mensubu işçi çalıştırma" soruşturmasıyla ilgili konuşan Hacısalihoğlu" İmamoğlu iktidarın aklını almış."dedi. Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada;" Biz Ekrem İmamoglu'nun sadece İstanbul'u aldığını biliyorduk meğersem iktidarın da aklını almış. Almış ki böyle bir asılsız iddia ortaya atmışlar. Yahu İmamoğlu, kim terörist, kim fetöcü, kim hain, kim ajan nereden bilsin? Alnında mı yazıyor insanların. Onu bilecek olan kurum İçişleri Bakanlıgı'dır. En iyisini, kimler neyin nesi sadece onlar bilir. Varsa bir sabıkası yazar siciline iş veren de bakar ve almaz. Olay bu kadar basit. İstihbaratı olan sizsiniz, terörist kim bilen sizsiniz. Bunu siz bileceksiniz, İmamoğlu değil."dedi.

"ÇAMUR AT İZİ KALSIN"

Bunun karalama kampanyası olduğuna vurgu yapan Hacısalihoğlu;" Bu konunun mantıklı bir izahı yok. Varsa böyle bir şey delilleriyle çıkartırsın, alırsın İmamoğlu'nu sorgularsın. Ortada bir şey yokken bunu önce halka söylemezsin. Böyle soruşturma açıklanmaz. Gizliliğe aykırı. Çamur at izi kalsın politikası işlemez." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi