YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 11:01   Güncelleme : 03-06-2021 11:03

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSLARINA ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Artvin Merkez Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kursları ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSLARINA ZİYARET

Türk Halk Oyunları Artvin Yöresi, Pasta Yapımı ve Sunumu, Bilgisayar İşletmenliği, Çocuk Bakım Elemanı, Çarpana Dokuma, El Nakışları ve İğne Oyası Yapımı kurslarını ziyaret ederek usta öğretici ve kursiyerlerle bir araya geldi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail İNAN’dan kurslarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan ACAR, kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Bireylerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan, hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlayan Hayat Boyu Öğrenme Haftasının bireysel ve toplumsal istihdama yönelik katkılarına vurgu yaptı.

İlimizde düzenlenen etkinlikler ve el sanatları sergileri ile Hayat Boyu Öğrenme Haftasının kutlanacağını hatırlatan ACAR, Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerine, öğretmenlerine ve kursiyerlere teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

Ziyaretleri sırasında İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR’a Hayat Boyu Öğrenme Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ eşlik etti.