YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 12:52   Güncelleme : 27-04-2022 12:52

Halk Oyunları Coşkusu Yaşattılar

Halk Oyunları Coşkusu Yaşattılar

Hopa 14 Mart İlkokulu 3/C Sınıfı öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda farkındalık yaratmak ve Artvin değerlerini vurgulamak için Hopa’daki turistik ve kültürel değere sahip belirli noktalarda ve Artvin Merkez Atatepe’de Artvin Halk oyunları oynadılar.

Hopa 14 Mart İlkokulu 3/C Sınıfı öğrencileri Okul Müdürü Hakan Hacıosmanoğlu, Sınıf öğretmeni Funda Andı, Sınıf Annesi Leyla Aysan ve tüm 3/C sınıfı velilerinin destekleri ile Artvin’in değerlerini vurgulamak amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Artvin Halk Oyunlarını çeşitli yerlerde oynadılar.

Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan ve 3/C sınıfının sınıf anneliği görevini yürüten Leyla Aysan, çocuklara güzel anı bırakmak 23 Nisan’da farkındalık yaratmak ve Artvin’in değerlerini vurgulamak için böyle bir çalışma yaptıklarını söyleyerek etkinlik içeriğinden şu şekilde bahsetti:

“Bu çalışma 14 Mart İlkokulu 3/C sınıfı öğrencilerine ait bir gösteridir. Çekimlerimizi, Hopa ilçesinde çeşitli yerlerde (iskele, Hükümet Konağı, Hopa Meydanı) ve Artvin Merkez Atatepe'de yaptık. 23 Nisan için çocuklarımız ile Artvin Halk Oyunlarını derledik. Amacımız çocuklarımıza güzel bir hatıra bırakmak, 23 Nisan’da farkındalık yaratmak ve Artvin’imizin değerlerini vurgulamaktı.Sınıf öğretmenimiz Funda Andı ve Sınıf Annesi Leyla Aysan’ın sadece bir ay içerisinde hazırladıkları bu gösteri ilimizde büyük ilgi gördü. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar’ın da dediği gibi “Artvin’imizin eşsiz doğası, folkloru ve müziği Birde gülyüzlü güzel çocuklarımızın becerileri eklenince doyumsuz bir gösteri çıktı ortaya”

“Okul Müdürü Hakan Hacıosmanoğlu ve sınıf velilerimizin maddi manevi çok büyük destekleri oldu” diyen Aysan, “Sınıf öğretmeni Funda Andı onlar olmasaydı çok zor olurdu bir kez daha kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Seneye daha güzel projelerle çocuklarımla güzel anılar biriktirip öğrencilerimi mezun etmeyi hedefliyorum” dedi.

Gösterinin en duygulu sahnelerinden olan şiir okuma sahnesini üstlenen 3/C sınıfı öğrencilerden Asya Aysan da böyle güzel bir projenin içerisinde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ben ve arkadaşlarım çok keyif aldık. Özellikle Artvin Atatepe’ye gittiğimizde çok eğlendik. Aramızda ilk defa Artvin’e giden arkadaşlarımız vardı. Onlar için de çok güzel bir anı oldu. Artvin yeşili ve doğası ile çok güzel bir yer Atatepe’ye gittiğimiz gün Kafkasöre de gidecektik ama çekimlerden dolayı zamanımız yetmedi. İnşallah yine böyle bir proje daha yaparız da bu sefer kafkasöre de gideriz” dedi.

HATİCE DİLER