YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 10:49   Güncelleme : 14-04-2021 10:56

Halk pazarında lokma döküyor

Ölmüşlerinin hayrına lokma dökmek isteyen vatandaşlar için canla başla çalışan Nebahat Katırcı artık halk pazarında lokma döküyor.

Halk pazarında lokma döküyor

Nebahat Katırcı pazartesi günleri kurulan halk pazarında tezgahını açarak ölmüşlerinin ruhuna lokma dökmek isteyen vatandaşlar için hizmet vermeye devam ediyor.  Her hafta olduğu gibi bu hafta da tezgahını halk pazarına kuran Katırcı burada yaptığı açıklamada; “Emekliyim. Emekli odluktan sonra İzmir’e gittim ve bu lokma işini  gördüm. Çok güzel bir iş ve Artvin’de hayrat için böyle bir şey yok.  Bu yeniliği Artvin’e getirdim.  Geldim ve burada araştırdım. Gerçekten de oldu ve çok da güzel oldu.  Çalışan insanlar özellikle ölülerine bir hayır yapmak  istiyorlar.  Şimdi iş oturdu ve  insanlar bu işin büyük bir ihtiyaç olduğunu anladılar.  Şimdi kendileri  telefonla beni arayarak lokma döktürmek için randevu alıyorlar.  Bunu işi Artvin’e getirdiğim için çok mutluyum benim yapacağım buydu ve  bir yenilik olsun istedim. Sonuç olarak insanlar memnun kaldılar.

Açılışlara, sünnet düğünlerine gidiyoruz. Bunu bana parayla sat dediler ben de asla dedim. Benim öyle bir niyetim yok.  Ben ticaret için değil. Artvin’e bir hizmet olsun diye yapıyorum. Bu şekilde devam ediyoruz.

Lokma dökeceğimiz zaman tabelaya yazıyoruz.  Tabelada  kim için lokma döktüğümüzü yazıyoruz. Önceleri insanlar bilmiyorlardı bizler anlatınca anladılar.  İnsanlar hemen şimdi tabelaya bakıyorlar. Allah kabul etsin diyorlar.

Cuma günleri Cuma namazından sonra güzel oluyordu ama şimdi pazartesi günleri de halk pazarında lokma dökmeye başladık. Pazarcılar soğukta sıcacık sıcacık lokmamızdan yiyorlar.  Bu da çok güzel bir şey oluyor. Ben zaten garibanı çok severim. Hep onlara el atmak isterim.  Ramazan ayında ise teraviden sonra döküyorduk ama şimdi pandemi nedeniyle dökemeyeceğiz.

Müslüman halkın ramazan ayı hayırlı uğurlu olsun. Ramazan ayının ülkemize  barış, dostluk getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Buket ÇELİK ATUN