YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 11:42   Güncelleme : 12-11-2021 11:42

“HALKIN SABRINI ZORLAMAYIN”

“HALKIN SABRINI ZORLAMAYIN”

Ardanuç’ta manavlık yapan Selçuk Babacan artan fiyatlara isyan etti. Sebze almak için gittiği Rize’den arabası boş döndüğünü söyleyen Babacan “Artık halkla oynamayın, halkın sabrını zorlamayın, geçim derdi aldı başını gidiyor. Esnaf aç, halk aç” dedi.

“Vekil Geçinmekte Zorlanırken, Asgari Ücret Alan Vatandaş Nasıl Geçinecek”

Sebze halinde durumların iyi olmadığını aktaran Babacan “mesleğimiz gereği sebze meyve haline geldik. Esnafız yerinde görelim dedik. Gördüğümüz gibi arabamız boş normal şartlarda haftada üç kez gelirdik. Hal bomboş, halkın alım gücü düştü. Ardanuç ilçesinden Rize haline 400 km gidiş geliş, zamlar gelmeden önce yakıtımız 420 liraydı şuan gelirken 500 liraya doldurduk ve gittiğimizde yine bitecek. Şuna deyinmek istiyorum; domatesin kilosu hal fiyat çıkışı 6 lira. 15 bin 800 lira alan eski vekilimiz geçinemezken, asgari ücretle 2 bin 800 liraya geçinen halkımız ne yapacak” dedi.

“Ekonomi Bu Kadar Güzelse Bu Durum Ne”

Vatandaşların alım gücünün düştüğünü belirten Selçuk Babacan, “Birileri halkımızın cebi dolu diyor, nerde dolu. Şu arabanın halini görüyorsunuz, halkın alım gücü düştü. Burdan malı getirdiğimde tezgâhımdaki tezgâhtar eleman halka, müşteriye sunarken üzülerek sunuyor, korkarak sunuyor. Müşterinin tepkisini almaktan korkuyor. Ve alım gücümüz çok düştü esnafında düştü, haricinin de düştü, müşterinin de düştü. Soruyorum ekonomi bu kadar güzelse bu durum ne? Bu durum böyleyse cebimizde para nerde? Yetkililere sesleniyoruz burdan. Artık halkla oynamayın, Halkın sabrını zorlamayın, geçim derdi aldı başını gidiyor. Esnaf aç, halk aç. Bu arabanın gidiş gelişi 500 lira masrafını falan koyuyorsun sıfıra sıfır herkes şuanda zor durumda. Halimiz bu araba her gidişinde ful doluydu ama şu bir aydır, nasıl bir sıkıntı oldu ekonomik sıkıntımız üst safhada zaten. Haftada bire düşürdük, geliş gidişimizi. Ve yine boş gidiyoruz yani bunu iş olarak düşmedi fakat halkın alım gücü düştü çünkü para yok, para olmayınca da alım gücü düşüyor” ifadelerini kullandı.