YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2022 11:37   Güncelleme : 09-06-2022 11:37

Hastaneye Yeni Poliklinik Açıldı

Hastaneye Yeni Poliklinik Açıldı

Artvin Devlet Hastanesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Polikliniği açıldı.

Merdiven altı tedavilerin önüne geçmek amacıyla Artvin Devlet Hastanesinde Akupunktur, Kupa-Hacamat ve Fitoterapi hizmetlerinin verileceği Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Polikliniği hizmete girdi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Hakan Katı’nın hizmet vereceği polikliniğin açılışını Vali Yılmaz Doruk, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu ve Başhekim Op. Dr. Volkan Soysal yaptı.

Kupa ve Hacamat tedavisi Nedir?

“İlgili bölgede ağrıyıgiderme, kanlanmayı artırma ve birikmiş toksikmaddelerin uzaklaştırılması (detoks) amacıylatek kullanımlık ve uygun kalitede kupalar ilesağlanan negatif basınç (kuru kupa uygulaması)sonrası ciltte yeterli derinlik ve uzunlukta sterilkesiler oluşturularak yapılan tıbbi bir işlemdir.”

Akupunktur Tedavisi Nedir?

“Vücutta meydana gelen sağlıksorunlarına karşı bütünsel bir iyileşme oluşturmakiçin vücut dengesinin yeniden sağlanmasıfelsefesiyle, tedavisi planlanan hastalığa bağlıolarak seçilen ve bu doğrultuda belirlenennoktalara ince iğnelerin uygulanmasıylagerçekleştirilen bütünsel iyileştirme gücünesahip bir tedavi yöntemidir.”

FitoterapiYöntemi Nedir?

“Belirli kalite, güvenlik ve etkinlikstandartlarına göre geleneksel bitkisel tıbbiürünler ve bitkisel ilaçlarla yapılan hastalıkların,yaralanmaların tedavisinde veya önlenmesindekullanılan bir tıbbi tedavi yöntemidir.”

Hastanede yapılacak olan bu tedavilerin masrafı ise vatandaş tarafından karşılanacak. Hastaneden açıklanan fiyata göre Akupunktur 100 lira Kupa ve Hacamat ve Fitoterapi ücretleri ise 120 lira.

HATİCE DİLER