YEREL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 10:58

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ, 91 YAŞINDA KİTAP YAZDI

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ, 91 YAŞINDA KİTAP YAZDI

91 yaşındaki emekli öğretmen Osman Altun, hayalini gerçekleştirerek öğretmenlik yaptığı köy okullarında anılarının yer aldığı bir kitap yazdı.

Artvin’in Şavşat ilçesindeki bir huzurevinde kalan emekli öğretmen Osman Altun, 91 yaşında hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Öğretmenlik yaptığı köy okullarında yaşadığı anıları ve hatıraları uzun yıllardır kitaba dökmek isteyen Altun, bu hayalini gerçekleştirdi. ‘Sakin şehir’ Şavşat'ın Yavuzköy köyünde bulunan huzurevinde yaptığı çalışmalar neticesinde ilk kitabını bastı. Öğretmenlik yaptığı köy okullarının birinde bulunan dağın adı olan ‘Satavala’ ismini kitabına veren Altun, ikinci kitabının hazırlıklarını yaptığını ifade etti.

Kitabını ilk önce huzurevindeki arkadaşları alırken, eski öğrencileri ve tanıyanlar yoğun ilgi gösterdiği söyledi.

“Vefa Borcumu Ödemek İstedim”

Altun, “Öğretmenlik yaptığım köylere duyduğum vefa borcumu nasıl öderim?’ diye düşündüm ve bir kitap yazmaya karar verdim. Satavala öğretmenlik yaptığım bir köyün doğusundaki dağın adı. Ben de o dağın tutkunu olmuştum kitabıma da o dağın ismini verdim. Kitabımda güldürü ustalarından fıkralar, düşündürücü öyküler derleyip toplayım bunları kitap haline getirdim. İlk etapta 500 kitap bastırdık, beni tanıyan tanımayan telefonla arayarak kitabımı istedi. Nerdeyse 500 kitabım da alınmış durumda. İkinci kitabım da baskıya hazır. 91 yaşında kitap yazmak için geç kaldığımı düşünsem de bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum” dedi.

Gündem ArtvinGündem Artvin