YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:15   Güncelleme : 26-05-2021 11:15

Hayallerin Ötesinde Projeler

Bir kitap hayal edin, bir öğretmen gibi ders anlatabilecek ya da bir değirmen düşünün şairin sesinden şiirlerin döküldüğü ve bir Edebiyat Evi düşünün bütün bu güzellikleri içinde barındırabilecek.

Hayallerin Ötesinde Projeler

Evet, bütün bu güzellikler hayal değil gerçek oldu.

Ardanuç Anadolu Imam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Elif Taşçı her projesinde olduğu gibi yine ilkere imza atmaya devam ediyor.

Bilimselliği ve teknolojiyi yaptığı projelere ilmik ilmik işleyen Elif Öğretmen bunların yanında kendi imkanlarıyla Arduino sistemini de öğrendi.

İlçemiz esnaflarından Ali Erdem Bey ile birlikte Ders Anlatan Edebiyat Kitabı ile öğrenciler serbest zamanlarında işledikleri konuları tekrar edebiliyor, görsel ve işitsel zekâlarına da katkı sağlamış oluyorlar.

Kendiliğinden dönen ve şiir okuyan değirmen ile de öğrencilerimiz istedikleri şairin şiirlerini dinleyebiliyorlar.

Ayrıca Edebiyat Evinin her penceresinden şairlerimizin fotoğrafları yer alıyor ve şiirleri kendi ağızlarından yankılanıyor.

Hayallarin ötesinde projelerin yer aldigi bu çalışmaların yanında Elif Öğretmenin daha önce çalıştığı kurumda Edebiyat Çıkmazı adı altında bir edebiyat koridoru da bulunuyor.