YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 11:48   Güncelleme : 07-05-2022 11:54

Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Konulu Toplantı Düzenlendi

Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Konulu Toplantı Düzenlendi

​Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından "2022/04 Sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi" kapsamında ilde hayvan sağlığı alanında görev yapan kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müdürü Neşat ULUTAŞ, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü  Volkan İskender, İlçe Müdürleri ve İl/İlçe Müdürlüklerinde görevli sağlık personelleri katıldı.

Toplantıda 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken sahada karşılaşılan sorunlar ile eksiklikler tartışılarak, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve değişiklikleri, ilgili yönetmelikler ve Bakanlığımız 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında İlde 2022 yıllında yapılacak hayvan hastalıkları ile mücadele, ihbarı mecburi hastalıklar, diğer hayvan hastalıkları ve hayvan hareketlerinin kontrolü, TÜRK-VET, ATS, AKS, PET-VET sistemi, Suni Tohumlama Projesi ile ilgili konuları görüşerek değerlendirmelerde bulundu. Sonrasında katılımcıların soruları ve katkıları ile toplantı tamamlandı.

İlde Serbest Veteriner Hekimi olarak görev yapan hekimlere yönelik toplantıda 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında bilgilendirme, hastalıklara karşı etkin mücadele yöntemleri, güncel sorunlar, karşılıklı görüş alış verişi ile toplantı tamamlandı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü