YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 11:05   Güncelleme : 03-06-2021 11:05

Hayvanlar için destek projesi

Onur Saç Dizayn işletme sahibi Onur Poyraz tarafından hayvanlara destek amaçlı başlatılan sosyal sorumluluk projesi, Filinta Hair Style sahibi Mustafa Özdemir’inde katılımıyla gerçekleştirildi.

Hayvanlar için destek projesi

Poyraz ve Özdemir işletmelerinde 1 Haziran günü boyunca kazandıkları parayı Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma (HAYDİKO) derneğine bağışladılar.

Onur Poyraz başlatmış olduğu proje hakkında konuşarak, “Hayvanlar adına duyarlılık ve farkındalık yaratmak için yola çıktım ve böyle bir proje başlatmak istedim. Bu projeye destekte bulunan Mustafa Özdemir’e ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Dilsiz dostlarımızın sesi olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği gönüllü üyesi Emel Meriç, gerçekleştirilen proje hakkında açıklamada bulunarak, “HAYDİKO derneği olarak sokak hayvanları için yıllardır etkin faaliyetler yürütüyoruz. Destek çağrımıza Onur Bayan Kuaför sahibi Onur Poyraz, Filinta Hair Styles sahibi Mustafa Özdemir ve çalışanları sessiz kalmayıp bir kampanya düzenlediler. Günlük işletmelerinde kazanmış oldukları bütün kârı HAYDİKO Derneğine yani sokak hayvanlarına harcamak üzere bağışladılar. Ülkemizde sokak hayvanlarına yönelik şiddette gittikçe büyüyen bir artış var. Bu artışa da aynı zamanda dikkat çekmiş oldular. Bizde duyarlı davranışlarından ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.