YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 16:08   Güncelleme : 31-12-2021 16:08

“HEDEF PROFESYONEL LİG”

“HEDEF PROFESYONEL LİG”

Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ligin ilk yarısını lider tamamlayan takım ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Yılmaz, Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden takımı profesyonel lige çıkarmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Sezonun ilk yarısını Lider tamamladıklarını aktaran Başkan Murat Yılmaz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “9 Mücadelenin 5 tanesi sahada, 4 tanesi deplasmanda oldukça zor bir süreç yaşadık, sıkıntılı bir süreç yaşadık. Biliyorsunuz futbol maliyetli bir iş, ekonomik anlamda oldukça zor bir iş, ben ve birkaç arkadaşım bu işi götürmeye çalışıyoruz. Tüm Artvin halkı bize sahip çıkarsa, bizleri desteklerse bu takımı Şampiyon tamamlar ve profesyonel lige çıkar. Yılların özlemi olan Artvin'deki profesyonel lig tekrar geriye gelir ama bunun için daha çok şey yapmamız gerekiyor, daha Sezonun ilk yarısı 9 mücadele sonucunda biz lideriz, 9 mücadele daha var, bunun 4 tanesi içerde 5 tanesi dışarıda oynanacak. Doğu bölgesinde de mücadele ediyoruz zor hava şartlarında mücadelemizi gerçekleştiriyoruz, Umarım sonunda hedefimize ulaşırız ve Artvin Çoruh Spor Kulübü bölgesel amatör ligi lider bir şekilde tamamlar ve profesyonel Lige çıkar. Futbol ekonomik olarak çok sıkıntılı zor bir spor, oldukça maliyetli bir iş, yaklaşık 35 kişiyiz sporcusu, aşçısı, kaptanı, malzemecisi, bunların konaklaması, yemeği, malzemesi hepsi oldukça maliyetli ve çok sıkıntılı. Ben ve yardımcım İbrahim Koyuncu başkanımızın ekonomik durumlar ortada, bizim yapabileceklerimiz bir yere kadar, bir noktadan sonra gücümüz yetmiyor sizde sürekli gelip takip ediyorsunuz eksik olan veya tamamlanması gereken bölgeler var 4-5 tane transfer yapmak zorundayız. Eğer şampiyonluğu hedefliyorsak bu sorunları gidermemiz gerekiyor, bu dediğin sporcuların maliyeti nereden baksanız 300.000 TL civarında Bunlar ciddi rakamlar, bu şekilde çok zor.

Bizi destekleyenler Tabii ki var Hepsine teşekkür ediyoruz, Artvin başkanımız Sayın Demirhan Elçin, Ticaret Odası Başkanımız Sayın Seçkin Kurt ve ASKF başkanımız Sadettin Dağ’a çok teşekkür ediyoruz. Her türlü sıkıntıda ilk kapılarını çaldığımız kişiler Hepsine çok teşekkür ediyoruz, hiçbir günde geriye çevirmedi kendisine çok teşekkür ediyoruz. Işı insanlarımız var bizi destekleyenler var fakat bu yetersiz kalıyor bir araç piyangosu yaptık şu anda baktığımızda çok az sayıdayız sattığımız bilet sayısı çok az.

Bir şekilde artık nasıl olur bilmiyorum sayın valimiz, AK Parti il başkanımız, AK Parti ve CHP milletvekilleri oturup konuşmamız lazım, biz bu günler kadar her türlü fedakarlığı yaptık bundan sonra da yaparız, ama siz alın, siz yapın, siz götürün gibi şeyler bunlar olabilecek şeyler değil. Ben bir kez daha bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum ama bu işin devam etmesi için, daha iyi bir yere gelmek için Artvin Merkez'de profesyonel bir takım istiyorsak taşın altına hepimiz elimizi koymak zorundayız.

Transfer yapmayı düşünüyoruz, forvet hattındaki arkadaşımıza alternatif gerekiyor, 2 kaleci ile bir sezonu tamamladık kale bölgesinde de bir kaleci ihtiyacımız var, kanatlar bölgesinde oyuncuya ihtiyacımız var alternatif olarak toplamda 5 civarında oyuncuya ihtiyacımız var. Şu anda görüştüğümüz sporcularımız tabii ki var fakat her şey maliyet paranız varsa sporcu geliyor. Elimizdeki mevcut sporcuların ödemelerini tamamlayamadık, onları bir an önce halletmek zorundayız sonrasında transfer içine bakacağız. Bu sebepten dolayı ya bilet satışları ya farklı alanlarda sponsorlar bulmak zorundayız. Şimdi yılsonuna giriyoruz herkesin sıkıntısı var bizlerin de belli sıkıntıları var.

Benim de gücün ve kapasitem belli sonuçta Artvin'de iş yapıyoruz çok zengin bir adam da değilim. Bu yüzden bu işin devam edebilmesi için Artvin'in yöneticileri bu işe sahip çıkmaları gerekiyor bu şekilde istediğimiz noktalara gelebilir. Eğer böyle bir şey düşünmüyorlarsa benim de gücüm belli yapabildiğim kadar yaparım ondan sonraki süreçte nasıl zirveye çıktı yasak geriye doğru gider bu 1 kişinin yapabileceği bir iş değil kulüp işleri dernek işleri üç beş kişi ile yapılmaz Hopa sporun 20 tane üyesi var herkes örnek veriyorum 100'er bin lira para koysa 2 milyon lira para yapar ki bu potansiyelleri var.Bize baktığımız zaman kimse yönetime gelmek istemiyor kimse taşın altına elini koymak istemiyor. Dışarıdan bakan insanlar forvette eksik var kanat da eksikler var diyorlar bunları biz de biliyoruz fakat al ve getir demekle olmuyor bir sporcunun buraya gelmesi yemesi konaklaması her şeyi maliyet.

 

Milli Piyango çekilişimiz 19 Şubat'ta sona erecek yaklaşık 50 günlük süremiz kaldı. Ön tarafta İddia bayimiz, gazete bayimiz Yücel Aslan’da mevcut, diğer iddia bayilerimizde de mevcut oradan da temin edebilirler, kulüp yönetici arkadaşlarımız bireysel olarak da satış yapıyorlar, merkez olarak kulübümüzde ve kulübümüzün ön tarafındaki Yücel Aslan'dan, İddia bayiden bulabilirler. Tanesi 100 TL'dir 19 Şubat'ta da araç çekilişi yapılacaktır.”