YEREL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 11:36   Güncelleme : 05-07-2021 11:38

Hedef Profesyonel ligde boy göstermek

Artvin Çoruhspor futbol takımının başkan yardımcılığını yapan İbrahim Koyuncu, hedeflerinin Bölgesel Amatör Ligden bir üst lige çıkarak Çoruhspor’u profesyonel ligde boy göstermesini sağlamak istediklerini söyledi.

Hedef Profesyonel ligde boy göstermek

Artvin Çoruhspor’da başkan yardımcılığı yapan Koyuncu; “ Artvin’in profesyonel ligde mücadele eden takımı olan Artvin Hopaspor gibi Artvin Çoruhspor’un da profesyonel ligde mücadele edecek güce ve kapasiteye sahiptir” dedi.

Artvin Çoruhspor başkan yardımcısı olan Ustabaş; “ Artvin Çoruhspor’u layık olduğu yer olan profesyonel lige çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Yönetim olarak elimizden geleni yapıp Artvin halkını, Çoruhspor’un taraftarlarının yüzünü kara çıkarmayacağız. Ancak bunu yaparken desteğe ihtiyacımız olacak. İş adamlarının, esnafın, kurumların desteğine ihtiyaçlarımız oluyor. Çünkü oyuncu transferleri, oyuncuların konaklaması, deplasman konaklaması bunlar bizi maddi açıdan zorlayan durumlar bu sebeple kendimiz için değil Artvin Çoruhspor için herkesten bu takım için elini taşın altına koymasını istiyoruz. Amatör kulüp olsak bile yine de giderlerimiz ister istemez oluyor ve bu giderlerin hiçbiri gereksiz harcama değil hepsi mecburi harcamalardan kaynaklanan giderler olduğu için bu giderleri karşılamak zorundayız. Giderimiz çok ancak bir gelirimiz yok düzenli gelirimiz de olmayınca giderleri karşılamada güçlük çekiyoruz. Anlattığım sebeplerden dolayı gider konusunda destek bekliyor bazı giderlerimizin karşılanmasını umut ediyoruz.

Belediyenin eski Artvin Lisesi alanındaki otoparkı bize tahsis ederek Artvin Çoruhspor Kulübü’ne gelir sağlayarak yardım edebilirler. Artvin’deki esnaf abilerimiz, kardeşlerimiz ise su, yiyecek gibi küçük görünen ancak bunları sürekli yapmak zorunda olduğumuz için bize külfet olan bu giderleri karşılayıp kulübümüze destekte bulunabilirler, iş adamları doğrudan maddi destekte bulunarak giderlerimizi karşılayabilirler. Hopalı iş adamı olarak Artvin Çoruhspor için çabalarken Artvinlilerin, Artvinli iş adamlarının da elini taşın altına koymasını Artvin Çoruhspor daha iyi yerlere getirecektir.

Artvin Çoruhspor acil ihtiyacı olan tesis eksikliğini gidermek için projelerimiz var ve bu projeyi hayata geçirmek için uğraşıyoruz. Varyant yolu üzerinde bulunan varyant restoran karşısındaki boş arazide oyuncuların kalabileceği 20-25 kişilik bir tesis projemiz bulunuyor. Eğer tesisi yapabilirsek birçok masraftan kurtulup bu masrafları sportif alanda kullanarak daha başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü tesisimizi yaparsak oyuncu konaklama masrafı, oyuncuların maç öncesinde yiyecek masrafı gibi masraflardan kurtulup rakibimiz olarak Artvin’e gelecek misafirlerimizi de tesislerimizde ağırlayabileceğiz. Yani tesisleşme çalışmalarımız hem ekonomik hem de prestij açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple bir an önce hayatı geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lige yeni çıkmış bir takım hedefimiz tabii ki profesyonel lige çıkmaktır. Ancak henüz bu ligde çok tecrübeli bir takım olmadığımız için öncelikli olarak bulunduğumuz ligde tecrübe kazanarak bir sonra ki senelerde hem profesyonel lige çıktığımızda zorluk yaşamayız hem de bulunduğumuz ligden daha sağlam adımlarla bir üst lige çıkmayı hedefliyoruz” söyledi.