YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 12:57   Güncelleme : 25-12-2021 12:57

“HEDEFE ULAŞMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

“HEDEFE ULAŞMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Artvin Çoruhspor Başkanı Murat Yılmaz, ilk yarının son haftası öncesi takımın son durumunu ve süreci değerlendirdi. Takımın genel performansından memnun olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, eksik noktalara yapacakları transferlerle ikinci yarıda şampiyonluğa oynayacaklarını söyledi.

Taraftarla beraber sezon sonu hedefe ulaşacaklarını belirten Başkan Yılmaz, “Geçtiğimiz hafta Iğdır maçında güzel bir galibiyet aldık, teknik ekibi, sporcularımızı, hepsini gönülden kutluyorum. Çok zor bir süreç geçirdik 2 hafta önce hocamızla yollarımızı ayırdık. Yeni bir ekip geldi, çok zorlu dediğimiz grubun gurubun şampiyonu denen 2 takımla mücadele ettik. Birinde mağlup olduk bu mücadelenin, birinde de berabere kaldık biliyorsunuz. Dönüşünde de Iğdır deplasmanına gittik, Iğdır zemin olarak gayet iyiydi bir sıkıntı yoktu fakat ulaşım açısından çok sıkıntı yaşadık. Zor şartlarda gidip geldik, gece birçok sporcularımızda yayımladılar bizlerde yayınladık her taraf kar, kış, kıyametti, sabah 4-5 gibiydi Artvin’e geldiğimizde. Çok şükür kazasız belasız geldik Artvin’e çok mutluyuz.

İlk yarının son haftasına giriyoruz ve çok zor bir Ağrı müsabakası oynayacağız ve ligin ilk yarısı oynanmış olacak. Bu süreçte çok sıkıntılı, çok zor şartlarla buralara geldik. Şükürler olsun ilk yarının son haftası pazar günü inşallah güzel bir galibiyet alacağız ve ilk yarıyı tamamlayacağız. İkinci yarı bildiğiniz gibi 30 Ocak’ta başlıyor. İlk maçımız kendi sahamızda olacak, tüm taraftarlarımızı pazar günü saat 12 de tribünlere bekliyoruz.

Hava şartları çok ağır, kar yağdı sağ olsunlar Gençlik Spor İl Müdürümüzün talimatları ile AhmetKülük sorumlu hocamız bu konuda ilgileniyor ve bizlerin antrenmanları yapabilmemiz için sahanın yarısını hazır hale getirdiler, çok teşekkür ediyoruz. Çok zor şartlara rağmen bize bu imkanları sağladıkları için.

Tüm taraftarlarımızı protokol tarafına alıyoruz bu hafta, yetkili arkadaşlarımızla görüştük ama taraftarlarımızdan özel ricamız sahaya yabancı madde atmamaları, her kim olursa olsun, hakemler olsun, yabancı oyunlar olsun, yanlış kararlar yönünde olsun sahaya inilmesi veya yapılacak kötü tezahürat bizleri sıkıntıya sokuyor. Şampiyonluğa oynayan bir takımız, bu havayı yakaladı herkes Artvin, daha da iyi olacağız inşallah. Bu konuda büyük bir risk alıyoruz, biz bunu yönetim olarak aldık. Tüm uyarılara rağmen biz bu riski göze alıyoruz, tüm taraftarlarımız hepsi bu tarafta yetişecekler, bu taraftan maçları izleyecekler, hep beraber olacağız” dedi.

“Devre Arası 4-5 Transfer Düşünüyoruz”

Alternatifli bir kadro ile 2’nci haftaya girmek istediklerini belirten Başkan Yılmaz, “Transfer dönemine giriyoruz bildiğiniz gibi 17 ocakta transfer başlayacak, şampiyonluğa oynayan bir takımız. Hiçbir sporcumuzu göndermeden takviyeler yapmayı düşünüyoruz. Alternatif olarak şampiyonluğa oynayan bir takımın 3 kalecisi olması gerekiyor, şu anda 2 tane kalecimiz var buradaki kalecimize güveniyoruz, sakatlıklar var bu hafta 4 sakatlıkla gittik Iğdır maçına, yarın bir sakatlığın olmayacağı belli değil. Forvet kısmındaki arkadaşımızdan da memnunuz Erdal arkadaşımızdan çok mücadele ediyor fakat o bölgeye de transfer yapmamız gerekiyor bir alternatif gerekiyor. Kanat oyuncularımızdan da memnunuz fakat alternatif olmadığı için bu bölgeye 4 veya 5 transfer düşünüyoruz. Tabii ki bu süreç bütçe ile ilgili, ekonomik süreçle ilgili, bakalım bilet satışları devam ediyor. Yıl başından sonra daha da iyi olacak, istekler gelecek” diye konuştu.

“Futbol Fabrikası Projesi Bizlerin Geleceği Olacak”

Herkesi Futbol Fabrikası Projesi’ne destek olmaya davet eden Başkan Yılmaz, “Ayriyeten bir proje yaptık, futbol fabrikası projesi, Artvin valiliği ve iç işleri bakanlığı dernekler masasının onayı ile kabul edildi. Buradan Artvin valimize, bu işi organize eden bu işi yöneten Maksut Koçak kardeşimize, İl başkanımız Fatih Tahtalıya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Oradan da altyapımıza büyük bir destek gelecek daha da güzel şeyler yapacağız. Altyapı hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Artvin’de güzel şeyler yaptık, daha da güzel şeyler yapacağız. Herkesi ekonomik anlamda, manevi anlamda desteğini bekliyoruz, herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor. Artvin’de futbolu istediğimiz seviyelere getirmek istiyorsak bu fırsatları kaçırmamak istiyorsak, sağına soluna bakmayacağız, spor biliyorsunuz siyaset üstüdür takımın sağı, solu hiçbir görüşü yoktur. Herkese kapımız açık, yardımı geçen herkese de sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Antrenör Hürriyet Gündoğdu da Takımın eksikliklerinin olduğunu hem teknik olarak hem yönetim olarak rapor halinde masaya yatırıp, eksik bölgelere takviye yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Iğdır maçında bana göre sezonun ve son 3 maçın en güzelini oynadık, takım halinde çocukların, futbolcuların kazanma hırsından, motivasyonundan, maça hazırlanmasından çok memnunum. Hak etikleri bir galibiyet aldılar, aynı hırs, aynı inanç ve aynı motivasyonla Ağrı maçına hazırlanıyoruz. Takımın morali çok güzel, sahaya da yansıtacaklarını biliyorum. Neşeli bir şekilde, inançlı bir şekilde, hırslı bir şekilde Ağrı maçına hazırlanıyoruz. 4 tane sakat oyuncumuz var, kimi düz koşulara çıkıyor, kimi istirahat halinde maça kadar hepsini yetiştirmeye çalışıyoruz. Takımın eksik yanları var hem teknik olarak hem yönetim olarak oturup rapor halinde masaya yatırıp, eksik bölgelere takviye yapılacaktır.”

Hatice DİLER