YEREL
Giriş Tarihi : 22-10-2021 11:35   Güncelleme : 22-10-2021 11:35

HENTBOL TAKIMI CUMARTESİ GÜNÜ SEYİRCİSİNİ BEKLİYOR

HENTBOL TAKIMI CUMARTESİ GÜNÜ SEYİRCİSİNİ BEKLİYOR

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı maçlarına devam ediyor. Geçen hafta Yozgat deplasmanında Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Kadınlar Hentbol takımı maçını değerlendiren Antrenör Murat Ülker, çocukların manevi desteğe ihtiyaç duyduğunu dile getirerek 23 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’de Çoruh Üniversitesi spor salonunda Olimpik Pazar Spor Kulübü ile verecekleri mücadeleye tüm vatandaşları davet ediyor.

Türkiye Kadınlar Hentbol 1’nci Ligi’nde 2’nci hafta deplasmanda oynadıkları Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü’ne yenilen 7 Mart Spor Kulübü hentbol takımının durum değerlendirmesini yapan Antrenör Murat Ülker, Yozgat maçına kazanmayı ümit ederek gittiklerini anlatarak, karşı takımın yaptığı transferlerin skora yansıdığını belirtti.

Antrenör Murat Ülker Yozgat Maçını şu ifadelerle değerlendirdi: “İkinci hafta maçımıza çıktık Yozgat deplasmanında takımımız gerçekten çok inanmıştı oraya kazanmak için gitmiştik ama kendi yaş grubumuzun takımı olarak mücadele edeceğimizi düşünürken sahada karşımızda Yozgat takımının 3-4 tane transfer yaptığını görünce bu durum ister istemez skora da yansıdı çok istememize rağmen Yozgat maçının denk olduğumuzu düşünerek aynı yaş grubu çocuklardan oluştuğunu biliyordum ama Yozgat takımı da 3-4 transferi yaparak takımını güçlendirmişti o da skora yansıdı. Çocuklarımız tabii ki ellerinden gelen bütün gayreti gösterdi ama deplasmanı şöyle değerlendirmek gerekir deplasmanda seyirciye baktığımızda vali bey bürokratlar işadamları o kadar bir bütünleşmişlerdi ki sahayı tıklım tıklım doldurmuştular seyircilerin takımlarını desteklemesi skora yansıdı. İnşallah biz bu hafta sonu oynayacağımız 3 hafta evimizde oynayacağımız Olimpik Pazar takımını yenmek için hazırlıklarımız devam ediyor. İnşallah pazar takımını yenerek bir başlangıç yapmak istiyoruz. Burada şunu söylemek istiyorum Artvinli seyircilerimizi, büyüklerimizi maça gelerek sporcularımızın yanında olduklarını göstermeleri gerekiyor. Bu büyük bir moral motive takımın kazanması yönünde de büyük bir etken olacağını düşünüyorum. Halkımızın cumartesi saat 13.00'de oynayacağı Çoruh üniversitesi Spor salonundaki maça gelmelerini ve takımına sahip çıkmalarını istiyorum takımımızın potansiyelini performansını gelerek orda yerinde inceleyebilirler ve destekleyebilirler.”

Hentbol takımında oynayan gençlerin maç esnasında motivasyona ihtiyaçları olduğunu ve bunu seyirciyle başarabileceklerini dile getiren Murat Ülker, “Geçen hafta Yozgat takımını bizimle eşdeğer olduğunu biliyorduk, gittiğimizde 3-4 transferle karşı karşıya kalınca o bir fark yarattı ve mağlubiyetimizi de yenilgimizi de ona bağlıyorum. Tabii ki burada ben şunu ifade etmek istiyorum ili temsil eden bir hentbol takımıyız burada Artvin'in büyüklerinin, siyasilerin, işadamlarının, esnafların bütün herkesin her kesimin cumartesi günü yanımıza olduğunu görmek istiyoruz seyirci olarak, sporcumuzu daha da yukarıya çıkaracaktır, yakın zamanda çalışmalarımız devam ediyor, bugün bir kaleci transferi yaptık ve iki tane de sporcu ile görüşüyoruz inşallah anlaşabilirsek ekonomik anlamda bizde takımıza iki transfer yapıp liglere bu şekilde devam etmek istiyoruz. Bunu içinde elimizden gelen bütün çabayı harcıyoruz İnşallah bu hafta sonu Olimpik Pazar’ı yenerek yeniden lige merhaba demek istiyoruz. Ekonomik anlamda ikinci planda şu anda manevi desteği de çok ihtiyacımız var, sadece ben antrenör olarak değil kulüp olarak değil sporcularımız bunu görmek istiyor, gitmiş olduğumuz deplasmanlarda gerçekten etkilenebiliyoruz sporcuların sahaya çıktığında rakip takımda oynadığımızda seyircinin sahaları doldurmaları, kendi takımlarını alkışlamaları ve sahada da ortak paydada güç elde ettiklerini gördük. Bizim seyircimizin de iyi olduğunu düşünüyoruz ama daha da çok ilgi ve alaka olursa bu maçı kazanacağımızı söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER