YEREL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 11:37   Güncelleme : 03-01-2022 11:37

Hentbol Takımı İkinci Devreye Hazırlanıyor

Hentbol Takımı İkinci Devreye Hazırlanıyor

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı 30 Ocakta ikinci devreye başlayacak. Devre arasında da çalışmalara devam eden kadın hentbol takımı antrenörü Murat Ülker, takımın çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. 2 sporcu transfer etmek istediklerini söyleyen Ülker, “ligde kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker, “ligin ikinci yarısı 30 Ocak'ta Mersin deplasmanı ile başlıyor. Şubatın ilk haftası da Artvin'de Yozgat’la bir maçımız var bizim hedefimiz ligde kalıcı olmak. Bu ligin gerçek sahibi olmak istiyoruz çünkü genç sporcular ile çalışıyoruz en büyük avantajımız bu” dedi.

Murat Ülker değerlendirmesinde, “Hentbol takımımız ilk galibiyetini aldı ancak bir beraberliğimiz vardı bu beraberliği Süper Lig'den düşen güçlü takımlardan almamız bizim için çok önemliydi. Sivas takımı ile evimizde berabere kaldık, Aksaray deplasmanda yendik, Elâzığ maçını da son saniyelerde 7 metre atışını kullanılmayınca bir sayıda yenilmiş olduk. Takımımızın ne kadar güçlü olduğunu gördük. Tabii ki bu süreçte tam kadro müsabakalara çıkmamız Ne kadar güçlü olduğumuzu da gösterdi. Bu dönemlerde takımımızın 2-3 oyuncusunun sakat olması sebebiyle eksik kadro ile mücadeleden dolayı bu tür sonuçlar alamıyorduk ancak şu anda Lig'in sonuncu sırasındayız 3 puanla sonuncuyuz ama hedeflerimiz devam ediyor. 30 Ocak'ta Mersin deplasmanı ile başlıyor Şubatın ilk haftası da Artvin'de Yozgat’la bir maçımız var. Bizim hedeflerimizin arasında ligde kalıcı olmak istiyoruz. Bu ligin gerçek sahibi olmak istiyoruz çünkü genç sporcular ile çalışıyoruz en büyük avantajımız bu. Tabii ki eksiklerimiz oluyor gençlerin sportif anlamda tecrübeli ablalarıyla karşı karşıya oynamaya başladıklarında problemler yaşanabiliyor. Ama inşallah ikinci yarı biz farkı bu kapatıp en fazla 5 maç, en az 4 maç alıp ligde küme düşme de seneye de devam ettirmek istiyoruz. Transfer dönemi önemli ilk yarı böyle bir imkânımız olmamıştı çünkü transfer demek para demek. İnşallah bu dönem 2 bölge transfer yapmak istiyoruz. Görüşmelerimiz var şu anda sporcularımızla görüşüyoruz İnşallah önümüzdeki hafta antrenmanlara çıkacaklar 2 sporcu ile ben inanıyorum ki daha güçlü ve başarılı olacağız çünkü genç kızlarımıza ablalık yapacaklar tecrübelerinden faydalanacaklar eminim ki takımımız bu iki transferle daha da güçlü bir hale gelecektir” diye konuştu.

 

İlk devrenin son maçında güçlü takım Aksaray Belediye sporu yenerek enerji depoladıklarını aktaran Ülker, “Aksaray belediye takım oldukça güçlü takımımız Aksaray Belediyesi'nin yendiler. Oradaki atmosfer çok üst seviyedeydi, salonlar Avrupa standartlarına uygun belediyenin kurumsal bir takımı, Süper Lig'den düşen, kadrolarında yıldız ve genç milli takımında 7-8 tane oyuncusu olan bir takım. Sporcular gerçekten artık o heyecanını kırdılar kendilerine olan o güvensizliği yendiler inanıyorum ki bundan sonraki bütün maçlarda daha rahat daha güzel olacak. Biz istedikten sonra iyi maçlar çıkarta biliyoruz bunu gördük İnşallah bu dönemde ikinci etap antrenmanlarımıza başlamışken bir haftadır çok iyi çalışıyoruz. Bütün takımı yenebilecek güçteyiz, 6 yıldır çalıştığımız Artvinli çocuklarla hem performans hem birliktelik açısından birbirimize daha çok sahip çıkıyoruz. Şükürler olsun bizim sıkıntımız derdimiz yok artık ekonomik anlamda, manevi anlamda da yok. Artvin'in büyükleri destek oluyor, bize sahip çıkıyorlar. Sahip çıkmaları bizim de özgüvenimizi kazanmamıza sebep oldu çünkü ekonomik anlamda sıkıntılar yaşıyorduk şu anda şükürler olsun bunu da açtık bundan sonra da maç kazanıp Artvin'i en iyi şekilde layık olmaya çalışacağız. Benim buradan Artvin'in seyircilerden isteğim olacak Çoruh Üniversitesi Stadı'nda oynuyoruz biraz uzak ama Şubat’ın ilk haftası Yozgat takımı ile oynayacağımız maça aileler, çocuklar, büyüklerimiz, bürokratlar, kurum çalışanları maçımıza gelip Artvin takımını desteklemelerini istiyoruz. Biz gittiğimiz yerlerde çok büyük seyirciler ile karşı karşıya kalıyoruz seyirci demek motivasyon demek, bunun eksikliğini yaşıyoruz İnşallah bundan sonra ki maçlara Artvin halkını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.