YEREL
Giriş Tarihi : 16-09-2021 11:16   Güncelleme : 16-09-2021 11:16

HEP BİRLİKTE ARTVİN OLALIM

Artvin Çoruh Üniversitesi Senatosu tarafından alınan 1. sınıflara yönelik uzaktan eğitim kararı öğrencilerin ve Artvin esnafının tepkilerine neden oldu.

HEP BİRLİKTE ARTVİN OLALIM

Artvin Çoruh Üniversitesi, (AÇÜ) gerçekleştirilen senato toplantısında alınan kararları açıkladı. Karara göre ildeki barınma ve yurt kapasitesi göz önüne alındığında, pandemi koşullarında öğrencilerin önemli mağduriyet yaşayacaklarının öngörüldüğü ve bu durumun önlenmesi amacıyla 1. sınıfların güz dönemi için uzaktan eğitim yoluyla eğitime katılmalarının uygun görüldüğü belirtildi.

SS.33 Nolu Şehir İçi Dolmuş Kooperatifi Başkanlığı, Artvin Çoruh Üniversitesi Senatosu tarafından alınana karara yönelik basın bildirisi paylaştı.

Kooperatfi Başkanlığı tarafından paylaşılan bildiride şu ifadelere yer aldı;

“Uzun zamandır Kovit-19 salgınıyla mücadele veren, Devletimizin almış olduğu pandemi kararları gereğince işyerleri kapanan veya %50 kapasite ile çalışan esnaf kardeşlerimiz normalleşmeyi ve iş potansiyelinin artmasını beklerken, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü 1’nci sınıflar için 2021-2022 öğretim yılında uzaktan eğitim yapılacak olması kararı, İlimizdeki tüm esnaf ve öğrencilerimiz tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. Sivil Toplum Kuruluşları olarak yapmış olduğumuz araştırma neticesinde, İlimizdeki gerek Devlet gerekse özel yurtlarımızın öğrenci sayılarımızı karşılamadığı, öğrencilerin mağdur olacağı kanısıyla bu kararın alındığı taraflarımızca öğrenilmiştir. Ancak, Devletine vergi veren ve istihdam sağlayan esnaflar olarak kararı tekrar üzüntüyle karşılıyoruz. Kararın yetkililerimiz tarafından tekrar gözden geçirilmesini, iki yılı aşkın faaliyetlerini sürdüremeyen ve işyerleri kapanan esnaflarımızın sevinçle beklediği esnaflık faaliyetlerindeki potansiyelin kısıtlanmamasını ve hiçbir İlde alınmayan bu gibi uzaktan eğitim kararının İlimizde tek taraflı alınması da esnaf olarak nefretle kınıyoruz. Bu nedenle İlimizde faaliyet gösteren tüm esnaflarımızın ve Sivil Toplum Kuruluş Başkanlarımızın bir an önce esnaf mağduriyetlerinin önlenmesi için konunun üst makamlara arz edilmesi önem arz etmektedir. Bu gibi mağduriyet içeren konularda, hep birlikte esnaf olalım, hep birlikte Artvin olalım.”