YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 12:48   Güncelleme : 19-04-2022 12:48

HER ŞEY 2.LİG İÇİN

HER ŞEY 2.LİG İÇİN

Artvin Hopaspor’dan Kritik Galibiyet

TFF 3. Ligde mücadele eden temsilcilerimiz Hopaspor grubunu play-off içinde tamamlamak için önemli bir galibiyet aldı.

Hopasporkendi saha ve seyirci önünde karaman Belediye 2-0 yenerekplay-off 'a girmeyi başardı. Kritik mücadelede Hopaspor’a galibiyeti getiren golleri 51’nci dakikada Saffet Gurur Yazar, 70’nci dakikada Melih Kiliç kaydetti.

Karşılaşma sonrası Hopaspor Kulübü Asbaşkan Kemal Makaraçıklamada bulundu

Kalan 3 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılıp play -off grubu içinde olmak istediklerini belirten Makar, "Karaman maçı bizim için play-off aşamasında çok değerliydi, çok önemliydi sağ olsun futbolcularımız aslanlar gibi mücadele edip 3 puanı aldılar. 2-0 sıfır bu galibiyet bize çok iyi geldi. Erbağ şuan yenildi biz play-off potasına girdik önümüzde Kerkit maçımız var inşallah Kerkit maçını, Sancaktepe maçını ve çatalca maçını alıp play-off’umuza devam edeceğiz. İnşallah gruplardan da birinci çıkıp kesinlikle ikinci lige çıkacağız. Herşey Hopaspor İçin" dedi.

Hopaspor sportif direktör Orhan GÜMÜŞKAYA karaman galibiyeti sonrası amaçlarının play-off olduğunu söyledi.

Gümüşkaya, "Çok önemli bir maça çıktık. Bundan 1 hafta önceki oynadığımız Osmaniye maçını galip gelmiştik.  Onu taçlandırmak için bugün ki maçıda kesinlikle galip gelmemiz gerekiyordu. Çünkü play-off girmek istiyoruz. Play-off oynamak için bu tip maçları kazanmamız gerekiyor.  Zor geçeceğini çok iyi biliyorduk çünkü rakibimiz karamaz son 4’de onlarında puana ihtiyaçları vardı ama bizim hakkımız olan bir oyun oynadık sergiledik. Özellikle şunu söylemek istiyorum,  bu 3 puan taraftarlarımıza armağan olsun ama önümüzde Kerkit maçımız var ondan sonra çatalca maçımız var kesinlikle çatalca maçının tüm tribünlerimizin dolu olmasını istiyorum. Hep beraber başaracağız sadece futbolcular değil, sadece teknik ekip değil hep beraber bütünleşeceğiz bir bütün olarak başarmak istiyoruz inşallah hedefimiz olan ikinci lige çıkacağız" diye konuştu.

Hopaspor'u 2’nci lige taşıyacaklarını ifade eden HopasporBaşkan Yardımcısı Yıldıray Demircioğlu, "Bizim Erbaa maçı ile birlikte başlayan zorlu bir sol kulvara girdik. Sol kulvardaErbaa da aldığımız mağlubiyet bir umutsuzluk yarattı tabii ama biz bu gruba sezon başından beri inanmıştık. Takımı planlarken kardeşlik, arkadaşlık, takımdaşlık ruhunu biz bu takıma yöneticisi ile hocası ile oturttuk. Ben inanıyorum ki bu takım önümüzdeki üç maçtada alacağı galibiyetle play-off’un içinde olacaktır.  Bu takımın play-off a kalması bizim için ikinci ligin kapısını açacaktır buna inanıyoruz yeter ki biz play-off’a kalalım bu takım bunun sinyallerini bize bu sezon içerisinde fazlası ile verdi. Bize destek olan özellikle araba çekiliş kampanyamız, ev kampanyamız Hopa halkına Hopalı iş insanlarına Hopa’da yaşayan yaşamayan bütün Hopalılara Hopaspor sevdalılarına teşekkür ediyoruz. Bu zorlu ekonomik süreçte bizim yanımızda oldular inanıyorum ki bundan sonra da olacaklar işimiz zor hiçbir kolay maç yok son üç maçı da iyi bir sonuçla atlatıp play-off’a kalıp bu takımı Allah’ın izni ile play-off’a ve ikinci lige taşıyacağız" şeklinde konuştu.