YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 10:45   Güncelleme : 09-05-2022 10:45

“HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ”

“HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ”

“Belediye olarak İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz”

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yaptıkları çalışmalar ve hayırsever iş insanlarının desteğiyle öğrencisinden yaşlısına ihtiyaç sahibi birçok insana destek olmak için çalıştıklarını belirtti. Borçka Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirmek için ekip olarak gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Orhan, “İş insanımız Remzi Ozan tarafından bağışlanan arazi üzerinde bulunan 2 ton fındık, halkımızın imecesi ile toplandı. Fındık hasadından elde edilen gelirle 40 öğrenciye burs sağlandı. Her yıl 200 aileye ramazan kolisi, 200 aileye de market kartı desteğinde bulunduk. Her gün 40 kişiye 2 öğün sıcak yemek yapılmakta ve dağıtılmaktadır. Pandemi sürecinde uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimize tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde uzaktan eğitime geçen, ancak bilgisayar, tablet veya internete erişimde sıkıntılar yaşayan öğrencilerimizin faydalanması için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde EBA sınıfı kurduk. Pandemi döneminde EBA sınıfında 71 öğrencimizin eğitimine katkı sunduk. İkinci el ve kullanılabilir durumda olan kıyafetler, temizlenerek hijyenik bir biçimde ihtiyaç sahibi yurtlarımızın kullanımına sunulduğu dayanışma çarşısını kurduk. Bu çalışmayla onlarca yurttaşımızın giyim ihtiyacını karşıladık.

10 ayda 65 ailenin hayatlarındaki engelleri ortadan kaldırdık. 3 yılda yaşamını yitiren 735 hemşerimize son görevimizi yerine getirdik” dedi.