YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 12:49   Güncelleme : 25-12-2021 12:49

“HERKES İÇİN SPOR”

“HERKES İÇİN SPOR”

Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü gençleri sportif faaliyetlere yönlendirmek ve spor alışkanlığı kazandırmak için imkânlarını seferber etmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Muzaffer Yazıcı “Hopalı gençleri, çocukları, yetişkinleri tesislerimize bekliyoruz. Spor çeşitliliğini arttırmak amacındayız, bize ulaşamayan hiçbir genç kalmasın istiyoruz” dedi.

Artvin’de en fazla lisanslı sporcunun Hopa’da bulunduğunu belirten Müdür Yazıcı, Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede gerçekleştirilen sportif faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Her yaştan insanın spor yapması gerektiğini söyleyen Yazıcı, “Hopa’da dört koldan çalışmalarımız var. Çocukların lisanslı spor yapmaları alanında alışmalarımız var. Artvin ve ilçeler dâhil en fazla lisanlı sporcu Hopa’da var. Aynı zamanda 28 bine yakın nüfus var. Bunun yüzde 25’i genç nüfusa yönelik çalışmalarımız devam ediyor. 10’un üzerinde branşta çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı spor salonumuz var, stat var, Gençlik merkezi var. Gençlik merkezinin de benzer faaliyetleri var. Kitap kafesi, zeka oyunları gibi etkinlikleri var. Bütün hızıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz daha da ileriye götürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Biz Arı Kovanıyız Spor Kovanın Balları Da Sporcularımız”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak yaptıkları faaliyetlerden bahseden Muzaffer Yazıcı, “Geçtiğimiz günlerde futsal turnuvası yaptık. Her kış sistematik hale getirdiğimiz futbol turnuvası var. Geçtiğimiz günlerde Badminton turnuvası yaptık. Salonumuza akşamları esnaflar da geliyor gece 23.00-24.00’ekadar açık salonumuz. Engellilere yönelik her Çarşamba onları mutlu edecek çalışmalar yapıyoruz “Mutlu Çarşamba” olarak. Okul Sporları da devam ediyor. Futbol alanında profesyonel olarak tek takım var bir de alt yapıda küçük çocukların futbol oynadığı kurslar açıyoruz. Bir de bizim Hopa Gençlerbirliği spor kulübümüz var ben de onun başkanıyım. Hem Gençlik spor müdürüyüm hem Hopa Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanıyım.  Orada da 20’ye yakın branşımız var. Bu kurumsal bir kulüptür. Hopa Gençlik spor Müdürlüğü ile Hopa Gençlik Merkezi ile oluşturulan kurumsal kulüp. Evimizin Sultanları var voleybol alanında, fotanın sultanları da voleybol alanında. Bunlar küçükler için değil de daha çok yetişkinler için olan faaliyetler. Bizim salonumuzda geç saatlere kadar faaliyetler devam ediyor. Arıkovanı gibi düşünürseniz sürekli çalışmamız lazım, bal olarak da içerindeki insanların spor yapmasını düşünebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

“Bize Ulaşamayan Hiçbir Genç Kalmasın İstiyoruz”

Hopa Gençlik İlçe Müdürlüğünün tesisleşme noktasında çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Yazıcı, “Güzel tesislerimiz var ama yeterli görmüyoruz. Salonumuz var, stadımız var, gençlik merkezimiz var, bir de kız erkek KYK yurtları var o da gençlik Spora aittir. Erkek Yurdu Kurumsaldır mülkiyeti Gençlik spora aittir, kız yurdu kiradır. Bir de portatif yüzme havuzumuz var o da kışa yakın kurulduğu için çok fazla işlevsel hale gelmedi. Mayıs- Haziran ayında işlevsel olacak. Stadın biraz büyütülmesi lazım önümüzdeki yaz ayında yeni bir tribün yapma niyetimiz var. Önümüzdeki günlerde salonun yanındaki beş katlı hizmet binamız vardı atıl vaziyetteydi, bağışçı vasıtasıyla tadilata gideceğiz onu da gençlerimiz için aktif hale getireceğiz. Hopalı gençleri, çocukları,yetişkinleri tesislerimize bekliyoruz. Spor çeşitliliğini arttırmak amacındayız, bize ulaşamayan hiçbir genç kalmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.