YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 11:23   Güncelleme : 21-10-2021 11:23

HİZMET BİNASI TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI

HİZMET BİNASI TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın Kavacık’ta yapımı devam eden hizmet binasında Heyet üyeleri, Siyasetçi ve Bürokratlar, Artvinli iş insanları, bağışçılar, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Artvinlilerin katılımıyla tanıtım etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Vakfın Onur Kurulu Başkanı İsmet Acar, Artvin Eski Milletvekili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekili Engin Altay, İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Yunus Emre, Danışma Kurulu Başkanı Dr. Mikail Kaya, Vakfın kurucu başkanı Atilla Öztürk, İlker Kaya, Hakan Bekar, Dr. Mustafa Melek, Yönetim ve Denetleme Kurulu, Danışma Kurulu üyeleri, İstanbul’da faaliyet gösteren STK’lardan Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu, Şavşat Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Arhavililer Derneği, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Beykoz Artvinliler Derneği, Çekmeköy Artvinliler Derneği, Ardanuçlular Derneği başkanı ve temsilcileri ile üyeler ve hemşeriler bir araya geldi.

Artvin Milletvekillerimiz Erkan Balta ve Uğur Bayraktutan, Danışma Kurulu üyesi aynı zamanda İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu yoğun programları nedeniyle katılamadıkları etkinliğe kutlama mesajı gönderdi.

Yöresel ikramların yapıldığı etkinlikte, Beykoz Artvinliler Derneği halkoyunları ekibi ve sanatçı Ayşenur KOLİVAR sahne aldı.

 Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar’ın açılış konuşmasının ardından, bu etkinliğe destek veren tüm Artvinlilere teşekkürlerini ifade etti. Vakıf başkanı Esen Yağcı binanın son durumu hakkında bilgi verdi. Verdiği bilgide, Nihat Gökyiğit ve İsmet Acar’ın maddi destekleriyle başlan inşaatın diğer bağışçıların desteğiyle mevcut haline ulaşıldığını, bu etkinliğin bir açılış merasimi olmadığını Aralık ayında yapılacak Vakıf Genel Kurulu öncesi bağışçılara son durum bilgisi verilmesinin amaçlandığını söyledi. Yağcı, “Şuandaki giriş katımız ve 1. Bodrum kat 350 metre kare vakıf merkezi için ayrılmış olup, kullanılacak olan bu alanların salt vakıf çalışmaları dışında, Artvin Kültür Akademisi veya Kültür Merkezi olarak kullanılmasının düşünüldüğünü, bu konuda Artvin’in değeri olan sanatçılarımıza (Tiyatrocu, Ressam, Müzisyen v.s.) ulaşacak. Yılbaşına kadar kiraya verilecek alanları bitirilecek, Artvin’in kurtuluş tarihine denk gelen 7Mart 2022 tarihine kadar binanın tamamının kullanıma açık olacak” dedi.

Projenin Mimarı olan Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “inşaat maliyetlerindeki aşırı artış nedeniyle yeni kaynaklara ihtiyaç olduğundan tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Toplam inşaat alanının bahçe kullanım alanlarıyla birlikte yaklaşık bin 800 metre kare. 1 Giriş, 4 normal kat 2 bodrumdan müteşekkil olduğu, giriş kat ve 1. Bodrum katın vakıf merkezi olarak kullanılacak diğer alanlar kiraya verildi.”

Diğer konuşmacılar, İsmet Acar, Yunus Emre, Atilla Öztürk, Mikail Kaya söz alarak duygu ve düşüncelerini belirttiler. Katılımcılara Döner, Bişi, Kete ve tatlı ikram edilerek yöresel müzik dinletisi ve folklor gösterisiyle program sonlandırıldı.