YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 10:31   Güncelleme : 19-05-2021 10:31

HOPA KAYMAKAM’I CANPOLAT’DAN 19 MAYIS MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un , 102. Yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

HOPA KAYMAKAM’I CANPOLAT’DAN 19 MAYIS MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Bugünün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlam taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler!.. Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız.” Diyerek bu güveni açıkça ifade etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlerle bu vatanı emanet eden başta Büyük Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını rahmet , minnet ve şükranla anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.