YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2022 10:55   Güncelleme : 01-06-2022 10:55

Hopa TSO’dan Aydın Maruf’a Ziyaret

Hopa TSO’dan Aydın Maruf’a Ziyaret

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve beraberindeki heyet öncelikle Kuzey Irak Özerk Cumhuriyeti Türkmen Cephesi Binasında Oluşumlardan Sorumlu Devlet Bakanı Aydın Maruf’u makamında ziyaret etti.

Bakan Maruf; Türkmenlerin geçmişten bugüne bölgede yaşadığı süreci anlatmasının ardından Başkan Akyürek ve heyeti bir gün sonra Bakanlık binasında resmi olarak kabul etmek istediğini söyledi.

Bakanlık binası makamında misafirlerini kabul eden Bakan Maruf Kuzey Irak’ta başta Erbil başta olmak üzere tüm kentlerinde ticaret ile ilgili hususlar konuşularak Hopa Limanında karşılıklı ticaretten bahsedildi. Bakan Maruf; gençlik yıllarından bu yana mücadelenin içinde olduğunu, Türkiye’de eğitim aldığını, Türkiye’nin Irak’ta başta Türkmenler olmak üzere çok kıymetli destekler verdiğini anlatarak “Türk-Kürt Kardeştir buradaki politikamız tamamıyla karşı olduğumuz terörün kendisidir” ifadelerini kullandı.

Başkan Akyürek yaptığı açıklamada; “Erbil’le ilgili Kuzey Irak’la ilgili gördüklerimiz ve yaşadıklarımız hoşgörülü sıcakkanlı insanların karşılamasaydı Cizre Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Ömer Faruk Yıldırım Cizre’den Kuzey Irak’a bizlere eşlik etti çok kıymetli görüşmelere birlikte katıldık” dedi. Kullandı.

Plaket takdiminin ardından görüşme sona erdi.

 

Hopa TSO