YEREL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 13:41   Güncelleme : 11-12-2021 13:41

 “HOPA VE KEMALPAŞA İÇİN GELECEĞE HAZIRLAN”

 “HOPA VE KEMALPAŞA İÇİN GELECEĞE HAZIRLAN”

Samet Cihan, “Amacımız sadece Hopa ve Kemalpaşa yöre esnaflarımızın çıkarları doğrultusunda hareket etmektir.”Samet Cihan, düzenlediği basın açıklaması ile Esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığına adaylığını açıkladı.

Hopa Cihan Otelde gerçekleştirilen program ile Samet Cihan, yönetim kurulunu tanıtarak Hopa Ve Kemalpaşa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını buyurdu.

Yönetim Kurulu tanıtımının yapıldığı programda Başkan adayı Samet Cihan, Hopa ve Kemalpaşa yöre esnafının çıkarları doğrultusunda hareket edip yaşanan sorunlara çözüm bulmak için Hopa Ve Kemalpaşa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğunu belirtti.

Yaşanan pandemi süreci ve ekonomik krizlerin esnafı ekonomik ve sosyal yönden zora soktuğunu ifade eden Başkan Adayı Samet Cihan, her iş kolundan bir esnafın yönetime katılmasını sağlayarak   bütün esnafların sorun ve taleplerinin kolayca çözümlenebilmesinin önünü açmayı amaçladıklarını vurguladı.

Aday olma nedenlerine de değinen Samet Cihan, “Esnafımızın son iki yılda karşılaştığı ekonomik sorunlarına tuz biber eken pandemi süreci bizleri ekonomik ve sosyal yönden zora soktu. Bu nedenle oluşturduğumuz genç, dinamik, çalışkan ve çağdaş kadromuz ile birlikte, geçmişten gelen sivil toplum yöneticiliği deneyimi ve esnaf geçmişimizle birlikte bu göreve talip olduk.

Oluşturduğumuz kadromuz ile birlikte sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum kuruluşlarıyla olan diyalogların, çalışmaların ve projelerin geliştirilmesi esnaflarımıza her türlü desteğin ve katkının sunulabilmesi için gerekli adımların atılmasını sağlayacağız.

Amacımız; sosyal sorumluluk gereği bireysel hiçbir çıkar ve beklenti olmaksızın, sadece Hopa ve Kemalpaşa yöre esnaflarımızın çıkarları doğrultusunda hareket etmektir, bu konuda sizlere söz veriyoruz.

Hopa ve Kemalpaşa esnaflarımız için ne tür çalışmalara ve projelere imza atacağımızı seçim sürecinde çeşitli zamanlar ve platformlarda sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.

Hopa Ve Kemalpaşa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Samet Cihan Kimdir?

1979  Yılında Hopa’da doğdu. ilkokulu Hopa Çavuşlu köyünde  orta ve lise  öğrenimimi Trabzon’da tamamladı. Eğitim süresince   birçok kulüpte  altyapıda futbol oynadı .

Daha sonra 3. Lig Profesyonel ekiplerinden Tokat Turhalspor’a transfer oldu. Burada bir sezon oynadıktan sonra 2.lig takımı Artvin Hopaspor’a transfer oldu.

Yakın Doğu üniversitesinde Beden eğitimi öğretmenliği bölümünü okudu. Eğitim sürem boyunca Kuzey Kıbrıs’ta farklı kulüplerde 4 sezon futbol oynadı.

2008 Yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Hopa’ya geri döndü.

Aileden gelen ticari altyapım ile esnaflık hayatıma adım attı. Kendi markasını oluşturduğu Pizza Bakkalı 2008 yılında  hizmete açtı.

13 Yıl boyunca Hopa’da gıda sektörüne hizmet verirken 10 kişiye iş imkanı sağlıyor.

Hatice Diler