YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 12:40   Güncelleme : 25-11-2021 12:40

HOPADA SES YARIŞMASI YAPILDI

HOPADA SES YARIŞMASI YAPILDI

Hopa Gençlik Merkezi Müdürlüğü Hopa Gençlik Merkezi Ekibi tarafından, 17 Kasım akşamı Hopa Gençlik Merkezi Kapalı Spor Salonunda “Genç Yetenekler Ses Yarışması” düzenlendi.

15 ile 25 yaş aralığındaki gençlerden oluşan yarışmacılar, Kendi seçtikleri Türkü ve Şarkılar ile katıldılar. Yarışma öncesi Grup Karantina ekibinin desteği ile Şarkı ve Türkülerin düzenlenmesi ve provası ardından sahne alan yarışmacılar, kıyasıya yarıştılar. Birbirinden güzel sesli öğrencilerden oluşan yarışmada jürilerin karar vermede oldukça zorlandı.

Değerlendirme sonucu ilk üç`e giren yarışmacıları belirlendi. Yarışmanın Üçüncüsü “Ayrılı (Fikrimden Geceler” Azeri Türkü ile katılan Rabia Ustabaş, Gecenin İkincisi de “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” Adlı Rumeli Türküsü ile Sanem Sena Yılmaz ve Yarışmanın birincisi de “Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık “ adlı Parçayla Taha Kös oldu.

Yarışmada Hopa Gençlik Spor Kulübü Mansiyon ödülü de “Hey gidi Karadeniz” adlı Karadeniz ezgisini söyleyen Ayşegül Helvalı’ya verildi. 

Hopa Gençlik Merkezi’nin düzenlediği yarışma programına, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Zafer Yazıcı, Hopa Gençlik Merkezi Müdürü Özgür Dede, Kemalpaşa İlçesi Gençlik Merkezi Müdürü Bahattin Yılmaz, Hopa T.S.O Başkanı Osman Akyürek, Hopa Gençlik Spor Kulübü Başkanı Levent Yazıcı, İlçe Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Hopa’nın Müzik Öğretmenlerinden oluşan Jüri Üyeleri ve Hopa’nın müzik severleri Katıldı.