YEREL
Giriş Tarihi : 04-12-2021 15:04   Güncelleme : 04-12-2021 15:04

Hopa’daki 'Balkon Faresi' Polis Ekiplerinin Titiz Çalışmasıyla Yakalandı!

Hopa’daki 'Balkon Faresi' Polis Ekiplerinin Titiz Çalışmasıyla Yakalandı!

Artvin’in Hopa ilçesinde evlerden ziynet eşyası ve para çalan ve “Balkon Faresi” olarak bilinen T.T adlı kişi polis ekiplerinin titiz çalışması neticesinde yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Büro Amirliği ekipleri, Hopa ilçesindeki Ortahopa Mahallesi, Kuledibi ve Sunudrua Mahallesi’ndeki bazı evlerden 12 bin 500 TL, 400 dolar ile çok sayıda ziynet eşyası çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Polis ekipleri yaptıkları titiz çalışma neticesinde, evlerden hırsızlık yapan “Balkon Faresi” T.T’yi konakladığı otelde yakalayarak gözaltına aldı.

T.T, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan T.T’ninRize ve Trabzon illerinde meydana gelen toplam 6 ayrı evden hırsızlık olaylarının faili olduğu tespit edildi.

Konakladığı otel odasında polis ekiplerince kıskıvrak yakalanan “Balkon Faresi” T.T’nin üzerinde 5500 dolar, 4 adet muhtelif banka kartları, 1 adet cep telefonu, parmak izi bırakmamak için kullanılan tıbbi bant ile olay gecesi kullandığı elbiseler ele geçirildi.