YEREL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 17:31   Güncelleme : 29-11-2021 17:36

Hopa’nın Yeni Lezzet Durağı

Hopa’nın Yeni Lezzet Durağı

Konsept olarak çikolata- kahve ve butik tatlıların yer aldığı B.V.ChefCriolloChocolate işletmesi kendine özgü 20 çeşit el yapımı çikolata ile hizmet veriyor.

B.V.ChefCriolloChocolate işletmesinin sahibi genç girişimci Bengisu Vayiç, imalatını kendisinin yaptığı Çikolata ve tatlılar hakkında açıklamalarda bulunarak, işletmesine dair merak edilenleri cevapladı.

26 yaşındaki Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü mezunu Hopalı Bengisu Vayiç, “Herkesin sevdiği bir meslek grubu vardır ve bende sevdiğim mesleği yani Çikolatacılık yapıyorum” dedi.

CriolloChocolate isminin hikâyesini anlatan genç girişimci Vayiç, “İsimi düşünürken uzun ve uykusuz geceler gerekti. Amacım hem çikolata ile anlamlı hem de ileriye dönük markalaşmada geçerli olmalıydı. Criollo Kakao ağaçlarının prensi olarak bilinir ve çok ince kabuklu meyveler verir. Bu tür az ürün verir ve aynı zamanda oldukça hassastır. Böylesi bir ağaçtan esinlenerek isime karar verdim” ifadelerini kullandı.

5 yıl İstanbul’da çikolatacılık sektöründe bulunduğunu aktaran Bengisu Vayiç, “Sağlık sorunları nedeniyle memlekete dönüş yaptım. Bu süre zarfında işimi devam ettirdim ve hem de sağlık sorunlarım ile ilgilendim. Müşteri talebi geri dönüşlerin olumlu olması “neden kendi işletmemi açmayayım” düşüncesini doğurdu. Şuan henüz çiçeği burnunda 7 aylık bir işletmeyiz ve hedefimde hayallerimi gerçekleştirmek ileriye dönük düzenimi oturttuğum zaman şubeleşmek istiyorum, elbette bunun için çok zamanımız var ama çalışmaya çabalamaya devam” şeklinde konuştu.

“Kadın ve Genç girişimci olarak devletin sağladığı KOSGEB’den destek alarak makine ve ürünlerimi aldım” diyen Vayiç, imalatını kendisinin yaptığı çikolataların sosyal medya ile daha fazla kitleye hitap edeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “İşletmemi açmadan önce evden çalışıp 3 ay ürün temini yaptım. Sosyal medyayla beraber herkesin ulaşabildiği bir çikolatacı olmuştum. Olumlu dönüşlerle birlikte işleri büyütüp dükkan açmak istedim. Olumsuz tepkilerde oldu tabiî ki kadın olarak yapamayacağımı söyleseler de her zaman ayakta kalıp yapabileceklerimin sınırı olmadığını gösterdim. Konsept olarak çikolata- kahve ve butik tatlılar var. 20 çeşit el yapımı çikolatamız dünya kahvelerimiz ve standart kendine özgü yine çikolatanın ağırlıklı olduğu tatlılarımız mevcuttur. Çikolatalarım ve tatlının imalatını kendim yapıyorum. Gün sonunda insanların mutlu olduğu en küçük tebessüm güzel bir cümle tüm yorgunluğa değiyor. Ham madde Belçika ürünleri olup Türkiye’de satışında meshul firmalar tarafından temin ediyorum. Zaman zaman sorunlar yaşasam da ürün tedariği ile ilgili genelde sorunları hallediyoruz. Henüz yeni bir işletme olduğumuz için eksikliklerimiz elbette var şimdilik sadece ınstagram üzerinden siparişimiz mevcut. Diğer ilçelere de teslimatımız bulunuyor.

İnstagram: chocolateecriollo Tel:0530 603 95 08 ”