YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 12:46   Güncelleme : 19-04-2022 12:46

HOPAPORT’a Ziyaret

HOPAPORT’a Ziyaret

Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, Ticaret Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Oğuzhan Şatıroğlu, Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Esmeroğlu, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Borçka TSO Başkanı Eşref Merttürk, S.S 08 Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Celil Yıldırım, Artvinli İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya olduğu halde HOPAPORT’u ziyaret ederek Hopa Gümrük Müdürü Atila Karataş ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ile bir araya geldi.

Hopa Limanının iç gümrük olarak düzenlenmesi ile ilgili olarak yaşanan gelişmelerin olumlu yönde olduğunu değerlendiren heyet yerinde incelemeler yapmak üzere Hopa Limanında incelemelerde bulundu. İç gümrük olması halinde ithalatını gerçekleştiren firmaların doğrudan Hopa Limanına gelerek işlemlerini tamamlayacaklarının bilgisini verildi.

Hopa Limanı faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi veren HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer antrepo, depo, silo depolama, çimento terminali ve limanın aktivitesini artırmayla alakalı projeleri hakkında bilgiler verdi.

HOPAPORT’un önünde duran yeni projeler arasında yer alan TIR Parkı ile de ayrıntılı bilgi veren Genel Müdür, Doğu Anadolu Bölgesinin bütün yem hammaddesinin HOPAPORT’ a gelerek buradan bölgeye gönderildiğini ifade etti.