YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 11:15   Güncelleme : 20-04-2022 11:15

HOPA’YA 2 MİLYON LİRALIK YATIRIM

HOPA’YA 2 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, il genelinde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Şirket, kesintisiz enerji arzı sunmak amacıyla 2 milyon TL yatırım gerçekleştirerek Hopa’da elektrik dağıtım altyapısını güçlendirdi.  

Çoruh EDAŞ, Artvin’in Hopa ilçesindeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, 2 milyon lira yatırım gerçekleştirerek ilçe merkezi genelinde hizmet veren 15,8 kw’lık şebekede 31,5 kw gerilim dönüşümü çalışmalarını tamamladı. Proje ile alternatif şebeke bağlantılarıyla ring şebeke altyapısı kurularak enerji tedarikinde süreklilik sağlanması, ilçe genelinde oluşturulan elektrik dağıtımının verimli hale getirilmesi ve böylece ülke ekonomisine katkı sunması hedefleniyor.

Proje kapsamında 30 trafo bölgesindeki üç dağıtım binası yıkılarak yerlerine yeni sistem monoblok beton köşkler tesis edildi. Yapılan çalışmalarla ilçe genelindeki kurulu trafo gücünde 3 MVA’lık artış gerçekleşti. Ayrıca bölgede kurulan eş gerilim seviyesi altyapısı ile iki güç trafosunun devre dışı bırakılmasıyla da teknik kayıpların önlenmesi amaçlanıyor.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Artvin il ve ilçelerinin elektrik dağıtım altyapısında hizmet kalitesini yükseltmek için yatırım programımız kapsamında şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke ve aydınlatma projelerine hız kesmeden devam edeceğiz” ifadesine yer verildi.

Çoruh EDAŞ