YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 11:10

‘Huriye Ana Butik Otel’ Açıldı

‘Huriye Ana Butik Otel’ Açıldı

Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılan ve gelirinin öğrencilere burs olarak verileceği ‘Huriye Ana Butik Otel’ açılışı gerçekleştirildi.

Artvinli iş insanı Sıtkı Kahvecioğlu, kente yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Artvin’de Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından Kahvecioğlu’nun annesinin ismini taşıyan 22 oda sayısı 44 kişi kapasitesi ile Cumhuriyet Caddesinde hizmet verecek olan Huriye Ana Butik Otel kullanıma açıldı.

Açılışa katılan Artvin Valisi Yılamaz Doruk, yatırımlarından dolayı Kahvecioğluna teşekkür ederek, “Grand Artvin Otelin yurda çevrilmesinin ardından bu otel Artvin’e ilaç gibi geldi. Artvin’in hayaliydi öğrencileri merkezde bir yerde ağırlamak. Gelinen noktada biraz da mecburiyetten otel sahibimizin de kararlılığından dolayı katkısı olacağını düşünerek böyle bir adım atmıştık. Ama kafamızda hep soru işaretiydi bu açığı nasıl kapatırız diye. Bu manada buradaki otelin devreye girmesi bizim için bir nefes olacak. Zira bu sene Artvin’de bir hareketlilik bekliyorduk. Turizmciler ile görüştüğümüzde önümüzdeki yıl bütün turların Artvin’i programa aldığını duyduk. Bu manada çok daha ihtiyacımız olacaktı böyle bir yere. Burası da yetmeyecektir ama yeni tesislerle ilimiz daha ileriye gidecektir” dedi

Otelin açılışında konuşma yapan Belediye Başkanı Başkan Elçin; Huriye Ana Konuk Evini, Artvin’e kazandırdıkları için Sıtkı Kahvecioğlu Vakfına teşekkür etti.

Elçin, “Sıtkı amcanın bir hayali vardı Huriye Ana konuk evini açmak. Son zamanlardaki çalışmalar sonrasında burada bu konuk evi açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İş insanı Sıtkı Kahvecioğlu ise, “Ne mutlu bana ki böyle bir yeri açmak nasip oldu. Memleketime hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Sıtkı Kahvecioğlu eşi Kadriye Kahvecioğlu, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı ve kurum müdürleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek otel gezildi.

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin