YEREL
Giriş Tarihi : 07-08-2021 10:34   Güncelleme : 07-08-2021 11:05

İÇİMİZ YANIYOR

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Genel Başkan Yardımcısı Necla Kaçan, Artivn’de “Yaşamhak” projesi tanıtım kapsamında Artvin Belediyesinin cinayete kurban giden kadınlara ve orman yangınlarına dikkat çekmek için düzenlediği fidan dikim törenine katılarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İÇİMİZ YANIYOR

Fidanlık için Belediye başkanı Demirhan Elçin’e teşekkür ettiğini dile getiren Nazlıaka, “Hepimizin yüreği hepimizin ciğerleri yanıyor. Ne yazık ki halen yangınlar kontrol altına alınabilmiş değil. Şu anda 6 ilde on üç bölgede yangınlar devam ediyor ve ben birkaç gün önce yangın bölgesindeydim. Bir kez daha gördüm ki, bizim gerçekten de umutlu olmamızı gerektirecek çok şey var. Bir yandan son derece beceriksiz, basiretsiz bir iktidar varken, diğer tarafta hem belediyelerimizin öz gücüyle hem de halkımızın yüreğiyle müthiş bir dayanışma oluşmuş ve orada o gençler dayanışmayı yükseltmek için koordinasyon merkezinde canla başla çalışıyorlar” dedi.

Sabah 08.00’den gece 02.00’a karşı yangın bölgesinde orda olan gençlerden birini durdurarak, uykusuzluktan gözlerinin kan çanağı gibi olduğunu belirten Nazlıaka,  “Yorgun musun? Diye sordum. Ne demek vekilim, vatan görevi, dedi. İşte biz o gençlerimize güveniyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te ‘Benim bütün ümidim gençliktedir’ demişti. Gerçekten de böyle gençlerimiz olduğu sürece Artvin’deki gibi böyle direngen insanlarımız olduğu sürece, böylesine güzel dayanışmayı yükseltebilen biz Cumhuriyet Halk Partililer olduğu sürece bu ülkeye hiç kimse ama hiç kimse zarar veremez” diyerek, şu an ülkenin her yanında birçok sorun yaşandığını ve yangınların bunlardan bir tanesi olduğunu bildirdi.

Nazlıaka konuşmasına şu ifadeleri kullanarak devam etti,

”Ancak kadın cinayetleri de yüreğimizi yakan ve her gün acaba bugün de bir kız kardeşimiz de katledildi mi diyerek haberlere baktığımız son derece endişe verici bir dönemden geçiyoruz. Bugün Türkiye’de hiçbir kadın kendini güvende hissetmemektedir. Hiçbir kadın yolda yürürken arkasında ayak izleri duyduğunda arkasına dönüp bakmadan yoluna devam edememektedir. Onun için kadınları Türkiye’de yeniden güven içerisinde yaşadığı, iş bulma imkanlarının sağlandığı, eşit işe eşit ücret alındığı, kadınların her alanda temsil edildiği, kadınların güçlendirildiği, İstanbul Sözleşmesi gibi kadınların can simidi olan bir uluslararası sözleşmenin yeniden yürürlüğe sokacağız” ifadelerinde bulundu.”

Kevser SARIKAYA