YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 10:51   Güncelleme : 07-01-2022 10:51

“İKİ GÖNÜL BİR ŞİİR”

“İKİ GÖNÜL BİR ŞİİR”

Veliler ve Öğrenciler Aynı Sahnede

Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlköğretim Okulu 4 A Sınıfı öğrencileri ve velileri “iki gönül bir şiir” isimli şiir dinletisi programı düzenledi.

Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlköğretim Okulu 4 A Sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Mensure Çelik eğitim sürecine velileri de dâhil eden şiir dinletisi programı veli ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu 4-A sınıfı öğrencilerinden Hatice Tuğçe Altuntaş ve Kaan Keskin’in yaptığı programda öğrenciler anne ve babalarıyla sahnede şiir okudu.

Şiire ve sanata oldukça önem gösteren ve programı organize eden sınıf öğretmeni Mensure Çelik, yılsonuna kadar etkinlikler yapmayı planladıklarını söyleyerek, 4 yıldır bu okulda görev yapıyorum. Çocuklarımın birinci sınıftan bu yana şiire ve sanata ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi bugün yaptıkları etkinlik. Velilerimizi de bu işin içine katarak güzel bir etkinlik ortaya çıkmış oldu hepsine teşekkür ediyorum. Eğitim üçayaklı bir saç ayak, biri eksik olduğu zaman maalesef yürümüyor. Biz öğretimin yanı sıra eğitime de önem verdiğimiz için velilerimizden destek alma fikri ortaya çıktı. Bence çok güzel bir etkinlik oldu hepsi ile gurur duyuyorum. Geçen sene de buna benzer bir müzikal yaptık Artvin genelinde sahnelemektiamacımız amapandemi nedeniyle sadece okulumuzda sergilemek zorunda kaldık. Bu etkinliklerimiz devam edecek daha hiçbir şey bitmedi 4 sınıfız ama yılsonuna daha çok var birçok etkinliğimiz daha olacak” dedi.

Program sonrasında değerlendirmeler yapan Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlköğretim Okulu müdiresi Gülay Mollamehmetoğlu, etkinliğin kendisini çok duygulandırdığını ifade ederek, “Mensure hocamız ile beraber etkinliklere imza atıyoruz.Çok değerli velileri de işin içine katarak anne ve babalarla beraber şiir okumaları beni çok duygulandırdı hem de çok mutlu etti.Ben de küçük naçizane bir şiir okudum bu da benim için gurur verici oldu. Her yıl bu etkinliklerin devamını istiyoruz ben hocamıza çok teşekkür ediyorum bize bu güzel anı yaşattığı için. Şu an 4 sınıfta öğrencilerimiz, kısa bir sürede hazırlandılar. Anneler, babalar ve çocuklar şiir ezberlediler ders dışında provalar yaptılar ve böyle güzel bir etkinlik ortaya çıktı. Toplum içinde konuşmak, kendini güzel bir şekilde ifade edebilmek bizim için çok önemli bir şey biz bunu istiyoruz anne ve babalar da daha güvenli oluyorlar gerçekten zor bir iş, ben bile çıkarken sahneye heyecanlanıyorum. Çocuklarımız sahneye alışkın, çok hâkimler velilerimiz hazırlık aşamasında heyecanlandılar ama sahnede hepsi çok iyi bir iş çıkardı hepsini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Program sunuculuğunu üstlenen 4’üncü sınıf öğrencisi Hatice Tuğçe Altuntaş ise yaşadığı heyecanı şu ifadeler ile dile getirdi: “Programda sunuculuk yapmak aslında heyecanlı bir duyguydu şiirler öğrenmek, sanatsal aktiviteler yapmak bu gibi şeylerden çok hoşlanıyorum. Annemle beraber şiir okumak çok değişik bir duyguydu, onunla birlikte şiir okuyarak burada özgüvenimi geliştirdim, heyecanımı yendim ve sanatsal açıdan birçok etkinlik yapma fırsatım oldu bunlardan biri de okuduğumuz şiir oldu. Daha önce duymuştum okuduğum şiiri ama ezbere bilmiyordum. Annemle bu şiir ezberlemedik, öğrendik ve bu şekilde de insanlara sunduk.”

Sunuculuk görevinde Hatice Tuğçe Altuntaş’a eşlik eden Kaan Keskin’de Mensure Çelik hocaya olan sevgisini dile getirerek velisi ile şiir okumanın heyecanını aktardı.

 

HATİCE DİLER