YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 11:04   Güncelleme : 13-04-2022 11:04

İki Meclis Aynı Anda Toplandı

İki Meclis Aynı Anda Toplandı

Şavşat Çocuk Belediyesi Meclisi üyeleri Belediye Meclisi toplantısına katılarak aldıkları kararların uygulanmasını istediler.

Belediye meclisinin Nisan ayı toplantısının gündem maddelerinde Çocuk Belediye Meclisi’nin aldığı kararların değerlendirilmesi maddesi yer aldı. Şavşat Çocuk Belediye Meclisi yazılı talepleri ile aldıkları kararların Nisan ayı gündemine alınmasını istediler ve kendilerine ait gündem maddesinin görüşüldüğü sırada Meclis toplantısına katılarak meclis üyeleri ile birlikte aldıkları kararları değerlendirdiler.

Çocuk Belediye Başkanı Deniz Aydemir ve Meclis Üyeleri toplantı sırasında aldıkları kararları okudular ve kararlar madde madde değerlendirildi.

Alınan kararlar karşısında açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Acar “Güzel bir gelecek oluşturmak için geleceği oluşturacak çocukları iyi yetiştirmeliyiz sözünden yola çıkarak çocukların almış oldukları kararların uygulanmasının takipçisi olacağım” dedi.

Toplantıda hazır bulunan meclis üyeleri de çocuklar tarafından alınan kararların Şavşat için ayrı bir önem taşıdığını “çocuktan al haberi” niteliğinde olduğunu söyleyerek yaptıkları çalışmalardan dolayı Çocuk Belediyesi Meclisi’ne ve tüm üyelerine teşekkür ettiler. Bundan sonra yapacakları her faaliyette ve sosyal sorumluluk projesinde yanlarında olacaklarının sözünü verdiler.

Çocuk Belediyesi Bazı Meclis Kararları:

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize gönderilen bisikletlerin sıfır atık toplama çalışmalarında geri dönüştürülebilir atığını getiren çocukların 2 saat süreyle bisiklete binmelerinin sağlanması bakımından kampanya başlatılması, Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapılarak öğrencilere sıfır atık eğitimlerinin verilmesinin sağlanması,

 Kâğıt, Bitkisel ve Madeni Yağ, Pil, cam, metal, elektronik eşya ve ambalaj atıkları ile tekstil atıklarının geri dönüşümde kullanılması için kentimizin uygun yerlerine üzerinde çocuk belediyesi yazılı atık ayrıştırmalı sokak tipi kutuların temin edilerek yerleştirmelerinin yapılması.

Orman Haftasında oluşturduğumuz Çocuk Belediyesi hatıra ormanında ve çocuk belediyesi yöresel meyveler bahçemizde dikilen ağaçların ve alanların temizliğinin yapılması, kuruyan ağaçların yerine yenilerinin dikilmesi ve mevsim şartlarına göre belirli aralıklarla sulamasının yapılması, ayrıca ilçemizde doğan her çocuk ve evlenen çiftler için bir ağaç dikilebilecek yeni bir çocuk belediyesi sevgi ormanı oluşturulması.