YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2022 15:49

İki Proje DOKAP’tan Destek Almaya Hak Kazandı

İki Proje DOKAP’tan Destek Almaya Hak Kazandı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Artvin Halk Eğitimi Merkezinde oluşturulacak teknoloji sınıfı ile Artvin’de yaşayan özel gereksinimli bireylere sanal ortamda yaşam becerilerinin kazandırılması hedeflenen “Sanal Ortamda Ben de Varım” ve Murgul Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Murgul Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce yürütülecek olan özellikle ev hanımlarına ve gençlere  alacakları eğitimle bakır işleme konusunda bir zanaat becerisi kazandırmayı hedefleyen “Bakır Parmaklar El İşleme Atölyesi” projesi olmak üzere iki proje 2022 DOKAP protokolü kapsamında destek almaya hak kazandı.

Doğu Karadeniz Projesi kapsamında Artvin Valiliği toplantı salonunda Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN ve proje sahibi kurum müdürlerinin katılımı ile imza töreni gerçekleştirildi.

Artvin Valisi yılmaz Doruk “İlimizde çeşitli alanlarda yatırımların yapılması ve ilimizin kalkınmasında DOKAP projesi büyük bir öneme sahiptir” dedi. DOKAP Başkanı şahsında tüm çalışanlara şükranlarını sundu.

İl Müdürü Fahri Acar konu ile ilgili “İki projemizin DOKAP tarafından desteklenmesi ilimizde hayat boyu eğitim kurumlarımızdan hizmet alan özel gereksinimli ve dezavantajlı bireylerimiz için önemli hizmetlere dönüşecek” diye konuştu.

Acar, projelere desteklerinden dolayı Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e şükranlarını sundu ve projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Haberin Galerisi : İki Proje DOKAP’tan Destek Almaya Hak Kazandı
Gündem ArtvinGündem Artvin