YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 12:04   Güncelleme : 13-05-2022 12:04

İl Birinciliği Yarışmaları Yapıldı

İl Birinciliği Yarışmaları Yapıldı

Hafızlık Ve Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışmaları Yapıldı“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlama etkinlikleri çerçevesinde Artvin’de Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım unvanlarında görev yapan personel arasında “Hafızlık” ve “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” il birinciliği yarışmaları gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmelerini, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerini ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak maksadıyla her yıl “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlama etkinlikleri çerçevesinde din görevlileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

Bu çerçevede ülke genelinde olduğu gibi Artvin’de de Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım unvanlarında görev yapan personel arasında “Hafızlık” ve “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” il birinciliği yarışmaları gerçekleştirildi.

12.05.2022 Perşembe günü Artvin Merkez Camii’nde gerçekleştirilen yarışmalarda;

Hafızlık dalında, Birinci Arhavi İlçe Merkez Camii İmam-Hatibi Selahattin Bektaşoğlu, ikinci Ardanuç İlçesi Karlı Köyü Aşağı Mahalle Camii İmam-Hatibi Hamza Tohumcu,

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma dalında ise, birinci Arhavi SırtobaKöyü Camii İmam-Hatibi MustafaGedikli, ikinci Artvin Ortaköy Yeni Camii Müezzin Kayyımı Sefa Mustafa Öz oldu.

Dereceye giren Din Görevlilerine, ödülleri Ramazan ayı boyunca Hatimle teravih namazına katılan cami cemaati takdim etti.