YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2021 12:34   Güncelleme : 28-10-2021 12:34

İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi

İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi

Eğitim-Bir-Sen Artvin Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi.

Eğitim-Bir-Sen Artvin Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın katılımı ile Grand Artvin Hotel’de gerçekleştirdi. Geniş bir katılım ile gerçekleştirilen toplantıya Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Artvin Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erol Murtezaoğlu ve Kenan Güray, Eğitim-Bir-Sen İl-İlçe Temsilcileri, divan üyeleri ve üyeler katıldılar.

Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü İbrahim Tabak tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından program Memur-sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim İnce’nin açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti.

İnce,  bir dava hareketi olarak Eğitim-Bir-Sen’in ilk kurulduğu günden bu yana eğitim çalışanları için bitmek bilmeyen bir gayretle çalıştığına vurgu yaparak, Artvin ilinde toplam sendikalı eğitim çalışanlarının yarısının sendikamız üyesi olduğunu söyledi ve Artvin’de gerçekleştirilen sendikal faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

İbrahim İnce’nin konuşmalarının ardından 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri’nde varılan anlaşma sonucu gerçekleşen kazanımlarla ilgili bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

Sinevizyon gösterisinin ardından divan üyelerine seslenen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde ciddi bir mücadele verdiklerini ve yıllardır çözüm bekleyen sorunları masada çözüme kavuşturduklarını kaydederek, “Yıllardır masaya ısrarla taşıdığımız konuları hiç yılmadan masaya taşımaya devam ettik. Bu ısrarlı mücadelemiz sonucundaysa kronikleşmiş birçok sorunu çözüme kavuşturduk. Bu, ancak gerçek bir sendikal mücadeleyle mümkündür. Ek gösterge, sözleşmeli istihdam ve toplu sözleşme ikramiyesi gibi kronikleşmiş konuları masada kazanıma dönüştürdük. Yıllarca mücadelesini verdiğimiz bazı sorunları çözdük, şimdi ise başka sorunların üstesinden gelmek için mücadelemize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

            Toplantı, Şube Başkanı İbrahim İnce’nin Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’ya hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

            Toplantının ardından katılımcılara Grand Artvin Hotel’de yemek ikramı yapıldı.