YEREL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 22:16   Güncelleme : 27-09-2021 22:16

İL MÜDÜRÜ ACAR ROBOT TAKIMINI KABUL ETTİ

İL MÜDÜRÜ ACAR ROBOT TAKIMINI KABUL ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı öğrencileri, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve Danışman Öğretmenini makamında kabul etti.

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, başvuruda bulundukları TEKNOFEST TÜBİTAK “Döner Kanat İnsansız Hava Aracı” kategorisinde yarışmış; İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ODABAŞ ve Okul Müdürü Emrullah BEKTAŞ'ın destekleriyle; Danışman Öğretmen Cengiz ÇAVUŞ'un ve öğrenciler Halit AKAR, İnanç Riza GÖKDEMİR ve Mert YILMAZ'ın özverili çalışmalarıyla insansız hava aracı yapmış, komisyonun değerlendirmesi sonucunda “Döner Kanat İnsansız Hava Aracı” kategorisinde ön elemeyi geçmiş ve finalde  yarışmaya hak kazanarak büyük bir başarı göstermişti.

Göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş’ı, Okul Müdürü Emrullah BEKTAŞ’ı, Danışman Öğretmen Cengiz Çavuş’u ve öğrencileri makamında kabul eden Acar “Bugün baktığımızda teknoloji üreten ülkelerin refah seviyelerinin üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Bu sebeple hem ülke ekonomisine katı sunmak hem de dünya üzerindeki diğer ülkeler ile yarışmak için bizler de teknolojik araç üretme çalışmalarını hızlandırmalıyız.” dedi.

Bu projede olduğu gibi il ve ilçelerimizdeki tüm okullarımıza yapacakları proje çalışmalarında İl Müdürlüğü olarak desteklerimizin devam edeceğini belirten Acar, TEKNOFEST’te gösterdiğimiz başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek bundan sonraki çalışmalarda başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü