YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 10:51   Güncelleme : 20-05-2022 10:51

İlçelerde 19 Mayıs Coşkusu

İlçelerde 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Artvin’in ilçelerinde de coşkuyla kutlandı.

Şavşat’ta Genç Sporculara Madalyaları Verildi

Belediye Pasajı üstünde gerçekleştirilen kutlama programına İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerin okudukları şiirler, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı ile devam etti. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından jimnastik gösterisi ve kule gösterisinin ardından halkoyunları ekibi gösterilerini gerçekleştirdi. Programın devamında ilçe genelinde gerçekleştirilen çeşitli branşlarda başarı elde eden sporcu ve öğrencilere madalyaları ilçe protokolü tarafından takdim edildi.Kutlama programı çeşitli yörelerden derlenen halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Borçka’da Sportif Etkinlikler Yapıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Borçka’da coşkuyla kutlandı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninde, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Memiş Türk yaptı. Programa Gençlik adına konuşma, şiirlerin okunması, güreş takımının gösterisi, Halat çekme yarışması, Halk oyunları gösterisi ve yapılan etkinliklerde dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ve ardından  gerçekleştirilen Gençlik Yürüyüşüyle program sonlandı.Programa Kaymakam Ali Osman Bulat, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan BALTA, P. Ütğm. Aziz Günay, Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Hopa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk sunumu Hopa Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtında yapıldı. Tören etkinlikleri ise Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.Program, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa protokolü, Hopa halkı ve sporcuların katılımı ile gerçekleştirildi. Program; 15 - 21  Mayıs Gençlik Haftası'nda yapılan etkinliklerde dereceye giren sporcu ve takımlara ödüllerin takdim edilmesi, günün anlam ve önemine dair konuşmalar ve şiirler okunması, spor gösterileri, Halk Oyunları gösterisi ve ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve  Spor Bayramı etkinliklerine dair filografi ve Resim Sergisiyle son buldu.

Ardanuç’ta Paraşütçülerin Gösterisi Beğeni Topladı

Ardanuç’ta Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan törene; İlçe Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Harun Özdemir, İlçe Emniyet Amir Vekili Onur Akkoyun,  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emrah Yılmaz, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, kurum amirleri ile Ardanuç halkı katıldı.Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen bayram programında; İlçe Acıelma Tepesi'nden havalanan paraşütçülerin gösterileri büyük bir beğeni toplarken, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Zorvayvır isimli yarışma, jimnastik gösterileri, bayrak koşusu ve mini konser düzenlendi.İlçede 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilirken, engelli vatandaşlarımızın 100 metre koşusu da bayram coşkusuna renk kattı.Kutlama programı, halk oyunlarının sergilenmesi ile son buldu.

Kemalpaşa’da 19 Mayıs

İstiklal mücadelemizin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kemalpaşa’da da coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yıl dönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni ile başladı.Törenin ardından kutlama programı Kaymakamı Deniz Yıldırım, Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Oğuz Kaya, İlçe Jandarma Komutan V. İsmail Çetiner, daire amirleri, aileler ve çocukların katılımıyla devam etti.Daha sonra öğrencilerin şiirler okuması, okullarımızın hazırladığı halk oyunları gösterileri ile devam eden program, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.