YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 10:44   Güncelleme : 17-06-2021 10:44

İlk arabuluculuk merkezi açıldı

Artvin’deki ilk Arabuluculuk merkezi açıldı.

İlk arabuluculuk merkezi açıldı

Avukat ve Uzman Arabulucu Merve Güven Lokumcu yaptığı açıklamalarda 6 avukat ve uzman arabulucularla bu merkezi açtığını söyleyerek, bütün avukatların iş hukuku, ticaret hukuku, tüketici hukuku alanlarında uzmanlıkları olduğunu ifade etti.

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan ve beraberindeki avukatlar Merve Güven Lokumcu, Tuncer Başar, Elif Oya Gültekin, Nur Elçin, Elvan Günay Yılmaz ile Artvin’deki ilk arabuluculuk merkezini açtılar.

Arabuluculuğun dünyada çok yaygın kullanılan bir yöntem olduğunu ifade eden Lokumcu, “Ülkemizde bu yöntem aslında 2013 yılından itibaren uygulanıyordu. 2018 yılında iş hukuku uyuşmazlıklarında dava açılmadan önce arabuluculuğa başvurmak dava şartı olmuştu. 2019 yılında ticaret hukuku, 2020’nin temmuz ayında ise tüketici hukukuyla dava şartı oldu. Kurumsallaşarak kaliteli, verimli ve daha iyi bir arabuluculuk merkezi vasıtasıyla bizlerde burayı açmış olduk. Şu an 81 ilin hepsinde arabuluculuk merkezi bulunuyor. İlimiz için geç kalınsa da bizler bir ilki gerçekleştirerek Artvin’e kaliteli ve verimli olacak bir şekilde elimizi taşın altına koyduk ve bir arabuluculuk merkezi açtık” dedi.