YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2022 11:06   Güncelleme : 06-04-2022 11:06

“İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

“İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Biber, “Artvin'den hiçbir belediye başkanının cesaret edemediği çalışmalar yapıldı”

CHP Artvin Belediye Başkanları “Halkımıza hesap yapıyoruz, iktidara geliyoruz” sloganıyla düzenledikleri 3 yıllık faaliyet raporlarını anlatıyor. Her ilçede İlçe Belediye Başkanının görev süresi boyunca gerçekleştirdiği faaliyetlerin anlatıldığı programlar Artvin Belediyesinin programıyla sona erdi.

Ardanuç İlçesiyle başlayan programlar Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in faaliyetlerinin anlatıldığı raporla son buldu. Programlarlar kapsamında Belediye Başkanları çalışmalarını halka anlatırken sorunlar ve çözüm önerileri de görüşüldü. Belediyeler dışında Yusufeli ve Murgul İlçelerinde de teşkilatlarla toplantı gerçekleştirildi. Yusufeli ve Murgul İlçelerinde teşkilat çalışmaları konuşulurken yapılması planlanan çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

“Halkımıza hesap yapıyoruz, iktidara geliyoruz” sloganıyla programlarıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten CHP İl Başkanı Ahmet Biber, “Bu kısıtlı imkanlarla, bu kadar borçlu belediyecilik ile beraber belediyelerimiz borcun arkasına sığmadılar hizmetlerine devam ettiler ve gerçekten Artvin'den hiçbir belediye başkanının cesaret edemediği çalışmalar yaptılar” dedi.

“Halkımıza hesap yapıyoruz, iktidara geliyoruz” sloganıyla 17 Mart'tan bu yana her ilçede açıklamalar yaptıklarını söyleyen Başkan Biber, “Her ilçede belediye başkanlarımız neler yaptıklarını halka sundular. Türkiye'de ilki gerçekleştirerek, belediye başkanlarımız halkımıza 3 yıllık çalışmaları hakkında bilgi verdiler.  Çok önemli çalışmalar yaptıklarını gördük, biz beraberdik ama bir de kendilerinden dinledik. Gerçekten bu kısıtlı imkanlarla, bu kadar borçlu belediyecilik ile beraber belediyelerimiz borcun arkasına sığmadılar hizmetlerine devam ettiler ve gerçekten Artvin'den hiçbir belediye başkanının cesaret edemediği çalışmalar yaptılar. Kanal olsun, içme suyu olsun zor çalışmalar yaptılar yeraltına paraları gömdüler ama halkın Önümüzdeki 50 yılına o hizmeti götürmüş oldular. Belediye başkanlarımızı kutlamak istiyorum sağ olsunlar var olsunlar böyle Çalışkan belediye başkanlarımız var” diye konuştu.

“Sorunun Merkezinde Olduk ve Onlara Çözüm Ürettik”

Sadece Belediye Başkanlarının olduğu ilçeler değil Yusufeli ve Murgul’da da toplantılar yaptıklarını belirten Başkan Biber, “Bugün 17. gün sadece belediye başkanlarımızın olduğu yerlerde değil; dün Yusufeli'ndeydik bugün Murgul'da. Belediye başkanlarımız yalnızca kendi illerinde değil sorunun olduğu her ilçede her köyde de hizmet vermeye devam ettiler. Yangında selde daha başka afetlerde belediye başkanlarımız ile beraber hemen orada olduk, sorunun merkezinde olduk ve onlara çözüm ürettik. Şeffaf belediyecilik nasıl olur Son dönemde bunu ortaya koyduk halkımız da görüyor. Bunları yaparken her şey dört dörtlük yapmadık mutlaka eksiğimiz vardır ama bu eksiklerimiz belki durumunuzdan, kaynaklarımızdan dolayıdır yoksa bilerek hata yapmayız. Yapılması gerekenin en iyisini yapıyoruz.  Türkiye'de bir ilki başardık bundan sonraki 2 yılda da Artvin'deki 9 belediyenin millet ittifakına ait olan 7 belediyemizle daha çok şey yapacağımıza inanıyorum çünkü zor bir dönemi aştık. Geçtiğimiz pandemi sürecinin zorluklarına rağmen birçok sorunu hallettik Önümüzdeki süreçte yerüstündeki yatırımlar devreye girecek sosyal faaliyetler devreye girecek. Umuyorum ki Artvinlilerin Artvin'de yaşayan insanımızın sorunlarına belediyelerimiz çözüm bulmuş olacak. Çağdaş bir ülkenin çağdaş insanları olarak Cumhuriyet kenti Artvin insanları olarak bunu hak etmişlerdir. Buna göre yaşamak durumundadırlar. Ona göre de hizmet yapıyoruz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kent Konseyi Kanun Zoruyla Değil Toplumun İsteğiyle Oluşmalı”

Kent konseyi ile ilgili soruya yanıt veren İl Başkanı Biber, “Kent Konseyi olması gereken bir durum fakat ben Kent konseyinin kanun zoruyla değil Toplumun isteğiyle oluşmasını daha doğru buluyorum.  Daha önce Kent konseyleri vardı fakat işlevleri yoktu tespit edilen sorunlar eterince çözüm bulamıyordu karşılık bulamıyordu. İnşallah önümüzdeki süreç demokrasi yolunda da adımlar atıldığında Kent konseyleri mutlaka olacaktır olmalıdır. Çünkü kentler bu konseyler vasıtasıyla muhtarlar vasıtasıyla yönetilirse daha iyi olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Artvin’de Şeffaf Belediyecilik Örneği Gösterdik”

‘Halka Hesap Veriyoruz’ programlarının nasıl geçtiği üzerine soruya ise “Her şeyi açık yüreklilikle yaptılar. Şeffaf belediyeciliği uyguladılar öyle gizli kapalı işler yok Yıldırım Başkan Çok güzel söyledi doğalgaz getirecek bu devletin görevi BOTAŞ'a vermiş yapacak ama şehre çıkması için Karayolları diyor ki ben kazdırmam onu o şekilde söyledi ama Artvin köprübaşından yukarıya çarşıya 5 kilometreyi Demirhan Başkan üstlendi. Artvin'deki o 5 kilometrenin bozuldu yapıldı oranın sorumluluğu Demirhan başkanda ne zaman bozulursa hep Demirhan Başkan da olacak. O yüzden büyük bir fedakârlık yaptı. Diğer bir konu yapılan şeyler de yatırımlarda ve diğer hizmetler hepsini çok açık bir şekilde yaptılar inanılmaz şeyler başardılar. Onun için Endişe edecek hiçbir şeyimiz yok” şeklinde cevap verdi.

Hatice Diler