YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 12:35

İmece Usulü İle Parke Taşı Dizdiler

İmece Usulü İle Parke Taşı Dizdiler

“ Borçka’mızın çehresini değiştirmeye çorbada tuzun, kaldırımda taşın olsun.”
Borçka halkı, belediyenin başlatmış olduğu imece usulü ile cadde ve sokaklara parke taşı döşedi.

Borçka Belediye Başkanı “Borçka’mızın çehresini değiştirmeye çorbada tuzun, kaldırımda taşın olsun’ diyerek Borçka halkını, 17 Ekim Pazartesi saat 8.30'da Maradit Caddesi'ne parke taşı dizmeye davet ettik. Belediye tarafından başlatılan üst yapı çalışmaları devam ederken belediye halka çağrı yaparak imece usulü kaldırım taşı dizmeye davet ettiği duyan Borçka halkı, Maradit Caddesi’nde belediye çalışanlarına katılarak dayanışma ile parke taşı döşedi. Parke taşı dizme çalışmalara katılan Borçka belediye Başkanı Ercan Orhan vatandaşlarla beraber horon oynayarak eğlendi.

Vatandaşın da bu işi üstlenmesi ve dayanışma ağı oluşturmak için imece çağrısı yaptıklarını belirten Orhan, "Birlikte bu çalışmaları ne kadar hızlı bitirirsek vatandaşların da yaşam konforu o kadar artacaktır. Amacımıza ulaştık, vatandaşımız çalışmaya sahip çıkmıştır." dedi.

Orhan, yaklaşık 2 hafta önce yine imece usulüyle benzer bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Bundan sonra da devam edecek. İmece bu toprakların bir kültürü. Bu kültürü daha da geliştirmemiz gerekiyor. Dayanışma yaşatır. Dayanışmayla işler daha çabuk ilerler. İnşallah kar yağıncaya kadar bütün cadde ve sokakları bitirmiş olacağız." diye konuştu.

İlk imece çağrılarında 18 bin metrekarelik alanı parke taşıyla döşediklerini kaydeden Orhan, bugün ise 35 bin metrekarelik alanı tamamlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

 

Gündem ArtvinGündem Artvin