YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2022 10:41   Güncelleme : 06-04-2022 10:41

İMF DİREKTÖRÜ HOPA TSO’DA

İMF DİREKTÖRÜ HOPA TSO’DA

Uluslararası Para Fonu (İMF) Gürcistan Direktörü Selim ÇAKIR odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Oda Yöneticileri ile bir araya geldi.

Ziyarette Başkan Akyürek Oda tarihçesi ve şu anki yürüttüğü faaliyetler hakkında Çakır’a bilgi paylaştı. Akyürek, ‘Hopa bir ticaret merkezidir. Bölgemizde ihracat her geçen yıl artıyor. Geçtiğimiz yıl Sarp Sınır kapısında 1 milyar dolarlık ihracat yapıldı’ dedi.

İMF Gürcistan Direktörü Selim Çakır, ‘Türkiye Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkileri yakından takip ettiklerini söyledi. Çakır, Türkiye’nin Gürcistan için önemli bir ekonomik partneri olduğunu, Türkiye’nin yüzde yirmilik bir paya sahip olduğunu ve bu yüzden Türkiye ile ilişkilerini son derece önemli olduğunu söyledi. ÇAKIR, Hopalı olduğunu ve bu toprakların çocuğu olduğunu ifade etti. Sıcak karşılamadan dolayı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Yöneticilerine teşekkür etti.

Görüşmede, Rusya Ukrayna Savaşı sonrasında bölgedeki yeni ekonomik konjonktürler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, ziyaretlerinden ötürü Çakır’ a teşekkürlerini iletti.

HOPA TSO