YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 11:55   Güncelleme : 09-11-2021 11:55

“İNSANLARLA İÇ İÇE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“İNSANLARLA İÇ İÇE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Aydemir, “Pandemi sürecinden dolayı planladığımız birçok çalışmayı gerçekleştiremedik. Ama her zaman insanlarımızla iç içe olup onlara dokunabilmeye, onların dertlerini, mutluluklarını paylaşmaya çalıştık.”

Göreve geldikleri günden bugüne kadar Kovid-19 salgını nedeniyle istedikleri çalışmaları gerçekleştiremediklerini ifade eden CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, geçen sıkıntılı süreçte bile Hopa halkı ile iç içe olup vatandaşın istek ve taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Hopa Belediyesi’nin CHP Belediyesi olması nedeniyle da kendilerine düşen görev ve sorunluluklarının her zamankinden daha fazla olduğu bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Başkan Şükrü Aydemir, “İnsanlarla iç içe olup onlara dokunabilmek, onların dertlerini, mutluluklarını paylaşmak çok güzel bir duygu. Bizde elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Çay Üreticilerimizin En Büyük Derdi Devlete Verecekleri Çay Da Ki Kota Uygulaması”

Hopa halkı ile birlikte önde gelen STK’larla birlikte Çay üreticilerinin dertlerine çare bulmak için birlikte hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Aydemir, “Çay üreticilerimizin en büyük derdi devlete verecekleri çay da ki kota uygulaması. Tüm Hopa halkı ve önde gelen STK’larla birlikte Hopa’da bir eylem de yaptık. Haklı bir eylem, yanlış anlaşılmasın bu eylem devlete karşı bir eylem değildi. Halkın istemiş olduğu çayda ki kota-kontenjan konusunda ki talepleri, çaylarını daha rahat satabilmek istemelerini, ürettikleri çaylarını ezilmeden, yorulmadan hakkıyla satabilelim diye uğraşları var. Bizde bu noktada vatandaşımızın yanında olup eyleme katıldık. Ama pek bir şey değişti mi değişmedi. Bunun hükümetin, devletin işleyeceği bir siyasi politika ve ekonomik politikadan geçeceğinin de bilincindeyiz” diye konuştu.

“En Çok Etkilenen Küçük Esnafımız”

Pandemi sürecinden Hopa’daki küçük esnafın çok etkilendiğine dikkat çeken Başkan Aydemir, “Hopa ticaretin merkezi. Bir geçiş noktası. Normal şartlarda Hopa çok hareketli bir ilçemiz. Hal böyle olunca da pandemiyle tüm hareketliliğin sınırlandığını düşünürsek burada ki esnafında içinde bulunacağı durum açık ve net ortadadır. Bu nokta da Hopa TSO başta olmak üzere ve esnafımızın imece usulü yardımlaşmalarıyla birçok esnafımız ayakta durmaya çalıştı, çalışmaya da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Hatice Diler