YEREL
Giriş Tarihi : 15-04-2021 11:44   Güncelleme : 15-04-2021 11:48

İnsansız Hava Aracı İHA – 1 Pilot Eğitimi

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Teknik Personeli ve Muhafaza Memurlarına “ İnsansız Hava Aracı İHA-1 Pilot Eğitimi veriliyor.

İnsansız Hava Aracı İHA – 1 Pilot Eğitimi

Eğitimde açılış konuşması yapan Orman Bölge Müdürü D.r Mimar Sinan Özkaya; “Gelişen teknolojiyle birlikte insansız hava araçlarının artan kullanımına paralel olarak, Bölge Müdürlüğümüz ve birimlerinde gerçekleştirilen ormancılık faaliyetlerinin arşivinin oluşturulmasında, üç boyutlu modelleme ve haritalama, arazi ölçümleme, orman yangını, orman koruma, ağaçlandırma sahaları ve çalışmalarımızın basın, yayın ve tanıtımı için görsel arşivi ile insansız hava araçlarının çok amaçlı kullanımının kurumumuza fayda sağlayacağı belirterek, eğitimin kuruma ve mesleğe faydalı olmasını diledi.

12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında 2 gün büroda 3 gün arazide yapılacak eğitimde, Sivil Havacılık İHA Talimatnamesine göre uygulanacak teorik bilgiler ile İHA kumanda ayarları, İHA ile uçuş, uçuş sırasında karşılaşılan sorunlar, arazi ölçümleme, İHA ile çekilen görüntülerin işlenmesi, 3 boyut modelleme ve haritalama konularını işlenecek. Eğitim sonunda katılımcılara “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası” verileceği öğrenildi.