YEREL
Giriş Tarihi : 07-06-2021 10:53   Güncelleme : 07-06-2021 10:56

İPLER İLE YAPILAN EMEK

4 yıldır şiş ve tığ bebek örücülüğü yapan Aymen Bilgin, amigurumi hakkında bilgi veren Bilgin, pandemi sürecinde verdikleri kurslar hakkında yaptığı açıklama ile son durumlarına yönelik dikkat çekti.

İPLER İLE YAPILAN EMEK

Bilgin, yaptığı açıklamada el işi ile yaptığı bebekler ile ilgili şu ifadeleri kullandı “ kir tutmayan, sağlığa zarar vermeyecek şekilde üretilen amigurumi ipleri ile yapılan bebeklerimizin satışını da yapıyoruz. Çocuklara hiçbir yan etkisi olmayan tamamen doğal bebeklerimizdir plastik hiçbir şekilde bulundurmuyoruz. Tamamen ifade belirtsin istiyoruz bebeklerimiz bakışlarında bir ifadeye sahip olmaları için içlerini de sağlığı etkilemeyecek şekilde dolduruyoruz “ dedi.

Ne kadar zaman?

Bilgin, örgü yaptıkları zaman ne kadar sürede tamamladıklarını şu ifadeler ile anlattı “ boyutuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama bir bebek 1 haftamızı alabiliyor küçük bebeklerin örülmesi ise 1-2 günlük süre içerisinde tamamlayabiliyoruz. Bir yandan giydirmesi, kıyafetini üstüne örmekte zamanımızı aldığı için tamamen emek ile işliyoruz içine dolgu silikon, boncuk silikon dolduruyoruz aynı zamanda yıkanabilir özelliğine de sahip olduğu için kirlendiği zaman rahatça yıkanabiliyor. Uzunca zamanımızı aldığı için ve tamamen emek olarak yaptığımızdan dolayı fiyat olarak da 100 Liradan aşağı maalesef satmıyoruz çünkü her bebeğimizde bir ifade ve duygu var harcanan bir zaman var o yüzden çok değer verdiğim bebeklerimde benimle birlikteler “ dedi.

Bebek talebi

Bilgin, işledikleri bebeklere yönelik olan talepler hakkında şu açıklamaları yaptı “  Valiliklere bebeklerimizden çokça verdik. Talepler genellikle yardımcı olmak adına valilikler tarafından oluyordu. Şu anda pandemiden dolayı işlerimiz biraz durgun bebeklerimizi alan valiliklerimize teşekkür ederiz. Bu sefer pandemiden dolayı üretimi az tuttuk “ dedi.

Pandemide kaç bebek üretildi?

Bilgin, pandemi süreci içerisinde yaptıkları bebeklere yönelik şu açıklamayı yaptı “ pandemiden dolayı mesela kurslarımızın açık olduğunda 8 kişi almamız gereken kursumuzda 4 kişi alıyorduk ve ürünlerimiz azaldı o yüzden çok verimli çalışamadık “ dedi.