YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 11:01   Güncelleme : 14-08-2021 11:01

İrfan Yıldırım’a ziyaret

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Yıldırım’ı, İstanbul Artvin Kültür ve Turizm Evi ile Türkiye Dünya Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kibar Köse ve Kalite yönetim danışmanı ile Türkiye Dünya Medya Genel Koordinatörü Nazlı Günerli Okutan ziyaret etti.

İrfan Yıldırım’a ziyaret

İnternet üzerinden hizmet veren Türkiye Artvinliler portal sitesinin amacından bahseden Köse; “ Dev projelerimiz olan Türkiye Artvinliler Rehberi-Türkiye Artvinliler Gazetesi ve Türkiye Artvinliler Portal sitesi oluştururken en önemli soru şuydu Artvinliler nerelerde ikamet ediyor, onlara nasıl ulaşacağız, bilinen yerlerin dışında yaşayan Artvinliler tespit etmek, Artvin’e mal olmuş tüm bürokrat, siyasetçiler, kültür ve sanat insanları, iş insanları, esnafı mesleki olarak farklı yerlerde görev almış Artvinliler bir çatı altında toplamak. Bunun yanı sıra Artvin kültürünü ve tarihini yaşatmak ve gelecekteki nesillerimize sağlam bir kaynak oluşturmak amacı ile tüm Artvinlileri bir çatı altında buluşturmak ana hedefimizdir. 2021 yılında temellerini attığımız Türkiye Artvinliler dergisini ve internet portal sitesinin çalışmalarına büyük bir hız vererek başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Hedeflerini de anlatan Köse; “ Türkiye’deki tüm Artvinliler arasında ticari dayanışmayı sağlamak, yöre kültürünü ön plana çıkartmak, tarihi değerleri korumak, yeni nesillerimize gelenek ve göreneklerini aşılamaktadır. Yıllar önce kaybettiği arkadaşlarına ulaşmak isteyen, ilkokul öğretmenini bulan, izini kaybettikleri akrabalarına ulaşan duygusal bağları da güçlendiren tarihi bir platform olacaktır. Artvin rehberi ve internet sitesi kombine bir hizmet şeklindedir. Elde edilen tüm verilen kamuoyuna açık her bireyin ulaşabileceği şekilde yayınlanacaktır. İnternet portal sitesinin önemli bir kısmı ise Artvin’e yönelik güncel haberler, işsiz vatandaşımızı iş insanı ve esnaf ile buluşturarak kısa sürede iş olanaklarına erişmek gibi birden çok kaynak bilgi ve veriye sahip olacaktır” açıklamalarında bulundu.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Artvin hakkında sohbette bulunuldu. Gerçekleşen sohbetin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile ziyaret son buldu.