YEREL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 10:04   Güncelleme : 05-08-2021 10:07

İş imkânı olsun biz her şeye yeteriz

Sınırlı Sorumlu Artvin 1 nolu taşıyıcılar kooperatifinin 26 Haziran’da olağan kongredeki seçtiği başkan Mehmet Öngüner, iş imkanı olduğu takdirde 232 üyeyle Artvin’e hükmedebileceklerini söyledi.

İş imkânı olsun biz her şeye yeteriz

Sınırlı sorumlu Artvin 1 nolu taşıyıcılar kooperatifinin yeni yönetimini seçti. 26 Haziran günü olağan kongrede Mehmet Öngüner başkan seçildi. 7 kişiyle oluşan Yönetim Kurulu yeni bir görevi devraldı.

1 Nolu taşıyıcılar kooperatifinin 232 üyesinin bulunduğunu söyleyen Öngüner, üyelerin 190’ı civarında aktif üye olduğunu söyledi.

Aktif üyelerin 154 tanesi dampere, madene çalıştığını söyleyen Öngüner, pasif olan 46 üyenin bulunduğunu söyledi. Ancak pasif üyelerinde iş imkanı olduğunda çalışabilecek durumda olduğunu söyledi.  Limak şirketinde sülobaz’da 30 civarında çalışan üyenin bulunduğunu açıkladı. Kasalı grubunda da yaklaşık 30 tane aracı olduklarını söyleyen Öngüner, çalışmalarına arkadaşlarla birlikte sorunsuz bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Artvin’in en büyük en eski kooperatifi 1nolu taşıyıcılar kooperatifi olduğunu söyleyen Öngüner, “1972 yılından itibaren aktif olarak dedelerimizden, babalarımızdan aldığımız görevlerde en iyi şekilde yürütmeye çalışacağız” dedi.

Damper grubu maden şirketinde çalıştığını ifade eden Öngüner, Cengiz İnşaat’ın Cerattepe’de çıkardığı madeni Murgul madene taşıdıklarını söyledi. Damper grubunda madene çalışan 154 aracın bulunduğunu açıkladı.

Doğuş İnşaat’ın yapmış olduğu barajı yine silobozlarla kooperatifin araçlarını taşıdığını ifade etti. O barajın çimento işinin zaten kooperatifte olduğunu belirtti. Limak’ın da bitmek üzere olduğunu söyleyen Öngüner, 1 aylık bir süresi kaldığını açıkladı. Orada da aktif bir şekilde çalışıldığını söyleyen Öngüner, şuanda da işin bittiği için araçlarda biraz azalma olduğunu söyledi. Ancak iş imkanı olduğu zaman 232 üyesiyle her tarafa hükmedebileceklerini sözlerine ekledi.

Pandemi döneminde Sınırlı sorumlu Artvin 1 nolu taşıyıcılar kooperatifi olarak çok etkilenmediklerini söyleyen Öngüner, maden de çalışma devam ettiğini söyledi. Pandemi döneminde çalışmalarımız devam ettiğini belirtirken çalışmalarında hiçbir aksaklık olmadığını söyledi.