YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 10:44   Güncelleme : 13-07-2021 10:44

İş İnsanı Sural’dan Örnek Hareket

Şavşatlı iş insanı Murat Sural, köy muhtarlarının iş makinesi talebini iş Makinesi kiralatarak karşıladı.

İş İnsanı Sural’dan Örnek Hareket

İş insanı Murat Sural ilçesinde köy muhtarları ile bir araya gelerek, köylerde var olan ihtiyaçları dinledi. Köylere yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi ihtiyacı olduğunu öğrenen Sural, ilçedeki muhtarların köylere yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi ihtiyacını büyük miktarda bağışta bulunarak köylerin hizmetinde kullanılmak üzere iş makinesi kiralanmasını sağladı.

İş insanı Murat Sural’ın bu davranışı üzerine, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Sedat Demir konuyla ilgili açıklamada bulunarak, her daim Şavşat halkının yanında olan ve Şavşat’a bugüne kadar onlarca hayır işinde bulunan Murat Sural’dan kendilerinin bir talebi olmamasına karşın böylesine anlamlı bir davranışta bulunması karşısında duygulandıklarını ve gururlandıklarını belirtti ve “Köylerimizin sorunlarını gidermek üzere üstümüze düşen görevleri yerine getiriyoruz ancak bazen imkanların yetersiz kaldığı noktalarda, zamansal sorunlar ve de iş makineleri arızaları yaşanabiliyor. Böylesi bir zamanda bu duyarlılığı gösteren Murat Sural her türlü övgüye layık” dedi.

Demir, gazetelerde yayınladığı teşekkür mesajında ise; “ Şavşat’ımızın yetiştirdiği, Şavşat sevdalısı değerli Şavşatlı Dostumuz; iş insanı Murat Sural, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde Şavşat ilçemizde gezerken köy muhtarları tarafından gelen taleplere şahitlik ettiğinde köylerde yol yapımında kullanılmak üzere makine ihtiyacı olduğunu gördüğünde bu talebe kayıtsız kalmamıştır. Makine ihtiyacını gidermek üzere yüklü miktarda para bağışında bulunarak köylerimizin yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi kullanımını sağlamıştır. Murat Sural, bu duruşu ile Şavşat’a ve Şavşatlıya olan sevgisini ve sevdasını bizlere ve tüm Şavşat halkına bir kez daha göstermiştir

Bizler İstanbul’a giden Şavşatlılara her daim maddi ve manevi desteğini gösterdiğinden dolayı kendisinden böyle bir talepte bulunmak istememiştik ama kendileri böyle bir duruş sergileyerek bir kez daha Şavşatlıların gönlüne sevgi tohumlarını atmıştır.

Böyle duyarlı iş insanlarımızdan birkaç tane daha bulunsa ilçemiz halkı olarak çok daha rahat olarak ilçemizin sorunlarını çözebilirdik. Değerli Şavşat sevdalısı iş insanımız sadece bu bağışında değil, her daim Şavşat’ın garip gurabasına ve Şavşatlı öğrencilere desteklerini biliyorduk ve bir kez daha bunu göstermiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduk.

Ben Şavşat sevdalısı, ilçemizin gurur kaynağı iş insanı Murat Sural’a ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ve diyorum ki iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.